Kto najczęściej wynajmuje auta?

auto-leasing_tcm8-1802

W kwestii wynajmowania samochodów z profesjonalnych wypożyczalni nie jest dokładnie ustalone, kto takie auta wynajmuje. Na pewno są to ludzie, którzy nie posiadają własnego samochodu, lub zwyczajnie nie chcą nim jeździć z różnych powodów. Może to być strach przed kradzieżą drogocennego auta, jego rozbiciem, czy nawet zwyczajną stłuczką. Jeśli samochód jest zabytkowy – to tym bardziej zazwyczaj stoi w garażu, a nie… porusza się po drogach. Prawdziwi pasjonaci motoryzacji, miłośnicy wszystkiego co jest z samochodami i ich historią związane, nie pozwolą sobie na narażanie ich cennego egzemplarza tylko po to, aby się przejechać. Jak zatem poruszają siępo mieście?

Komunikacja, rower, czy samochód?

busy do AngliiKomunikacja miejska zajmuje się transportem masowym i o ile jest to bardzo ekonomiczne, o tyle mnóstwo pasażerów jej nie znosi. Jeżdżą – bo muszą. Ale przecież komunikacja wcale nie jest za darmo. Chyba, że akurat w danym czasie w mieście panuje smog – wtedy włodarze mogą oddać autobusy i tramwaje do dyspozycji pasażerów całkowicie za darmo – pod warunkiem oczywiście posiadania własnego samochodu, pozostawionego w danym dniu na parkingu.

Taki stan rzeczy trzeba udowodnić dowodem rejestracyjnym, wystawionym na nazwisko pasażera, chcącego skorzystać z darmowej komunikacji. Dużo zachodu i warunków? Być może, jednak jak udowodnić, że pasażer chce dbać o środowisko naturalne i poświęca się, decydując jechać w danym dniu komunikacją miejską? Co bardziej wysportowani mieszkańcy, mogą zostawić własne auto i pojechać rowerem do pracy. Ale raczej niewielu skorzysta z tego środka transportu i to nie dlatego, że nie ma roweru.

Polska nie jest krajem, gdzie można zaobserwować większość podróżujących rowerami (jak np. w Chinach). Polak – to wygodny obywatel Europy i raczej skorzysta z własnego, zdezelowanego auta, niż zdecyduje się na podróż rowerem. Ale przecież może skorzystać z samochodu z wypożyczalni. Np. https://www.wypozyczalniasamochodowbielsko.pl oferuje bardzo dobre warunki wynajmu auta i to zarówno na godziny, jak i dłużej.

Kto więc najczęściej wynajmuje samochód?

Na pewno ten, który jest w takiej potrzebie. Wypożyczalnie oferują doskonałe warunki wynajmu zarówno osobom prywatnym, jak i przedsiębiorcom. Choć w tym wypadku zapewne przedsiębiorcy mogą stanowić większość. Zdarzają się przecież sytuacje, kiedy firma transportowa opiera się na wynajętych samochodach ciężarowych częściej, niż na własnej flocie. Dlaczego? Ponieważ bardziej im opłaca się wynająć takie auto, niż angażować często kilkaset tysięcy złotych na zakup raptem jednego ciągnika.

Wolą go wynająć i zapinać swoje przyczepy, transportując towar po całej Europie. Są to oczywiście specjalne umowy pomiędzy wypożyczalniami, a przedsiębiorcami – jednak wcale nie tak rzadkie. Samochody wynajmują także osoby fizyczne z bardziej prozaicznych powodów – zakupy w supermarkecie, wycieczka, wyjazd do rodziny na imprezy okolicznościowe, czy wakacje. Powodów może byćnaprawdę mnóstwo.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*