Jak wybrać dobre Biuro Rachunkowe?

ksiegowosc2

Sprawy związane z finansami należy traktować z należytym szacunkiem. Tam, gdzie mowa o pieniądzach, podatkach i rozliczeniach – nie może być miejsca na żarty, półśrodki czy kompromisy.

Sprawy związane z finansami należy traktować z należytym szacunkiem.

Tam, gdzie mowa o pieniądzach, podatkach i rozliczeniach – nie może być miejsca na żarty, półśrodki czy kompromisy. Znalezienie odpowiedniego biura rachunkowego to dla prowadzenia biznesu sprawa właściwie kluczowa. Dobra księgowa to prawdziwy skarb. I każdy, kto zaczyna swoją przygodę w biznesie – jeżeli jeszcze o tym nie wie – powinien się o tym dowiedzieć jak najprędzej. Pomoc doświadczonej księgowej jest prawdziwie nieoceniona dla każdego początkującego przedsiębiorcy, który jeszcze niekoniecznie orientuje się w meandrach ekonomii.

Również bardzo doświadczony przedsiębiorca musi zdawać sobie spraw z tego, jak ważna jest pomoc odpowiedniego biura rachunkowego – w końcu wraz z rozwojem przedsiębiorstwa rozliczenia księgowe stają się coraz bardziej skomplikowane. A w takiej sytuacji – bez porządnego biura rachunkowego ani rusz. To jest fakt, który nie podlega dyskusji. Jednak nie podlega też dyskusji fakt, że wcale nie tak łatwo jest znaleźć biuro rachunkowe, które będzie naprawdę dobre. Jak tego dokonać?

Czym kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Rozeznanie się na rynku usług tego typu nie jest zadaniem prostym, ale z całą pewnością jest zadaniem wykonalnym. Wystarczy tylko kierować się kilkoma wskazówkami. A więc – czym kierować się przy wyborze biura rachunkowego odpowiedniego dla naszej działalności gospodarczej?

 – wykształceniem właścicieli i pracowników biura rachunkowego – wykształcenie wyższe magisterskie w tej branży jest bardzo pożądane. Dlaczego? Z tytułem magistra wiąże się specjalizacja. Specjalizacja, która nie dotyczy osób, które mają o jeden stopień niższe wykształcenie – licencjat. Z tego powodu dopiero studia magisterskie w pełni przygotowują do odpowiedniego wykonywania zawodu./ Bardzo istotne jest doświadczenie w praktyce, obsługa wielu różnych przypadków, na to w artykule powinien być położony szczególnie nacisk

 – zawód doznał deregulacji – od sierpnia 2014 roku księgowi nie potrzebują już certyfikatu. Jednak nadal bardzo warto zwrócić uwagę na to, czy biuro rachunkowe ma członkostwo w Stowarzyszeniu Księgowych. Biura, które są w nim zrzeszone na bieżąco poszerzają swoje umiejętności i zawsze trzymają rękę na pulsie w kwestii zmian w przepisach. To bardzo ważny aspekt, którym kierować powinien się każdy, kto poszukuje biura rachunkowego. Takie biura posiadają zaświadczenia dotyczące posiadanych umiejętności, a to najlepszy gwarant tego, że pracownicy i właściciele zrzeszonego biura rachunkowego na bieżąco poszerzają i uzupełniają swoje kompetencje.

 – podejście do klienta – podejście do klienta, to ogólnie jest rzecz bardzo ważna – we wszystkich dziedzinach. I biura rachunkowe nie są tu absolutnie żadnym wyjątkiem. Naprawdę bardzo warto jest postawić na biuro rachunkowe, które rezygnuje z pewnego automatyzmu w obsłudze klienta i stawia na indywidualne podejście. Z tego samego powodu warto jest zwrócić uwagę na stan biura rachunkowego – zwłaszcza na porządek, który panuje w papierach. Jeżeli papiery są źle przechowywane lub panuje w nich chaos – może to sprawić, że dokumentacja klienta narażona będzie na zagubienie lub utratę poufności. A na to nie można sobie pozwolić.

 Porad udzielili eksperci z lubelskiego Biura Rachunkowego InPLus

3 odpowiedzi "Jak wybrać dobre Biuro Rachunkowe?"

  1. A co sądzicie o biurach online? Czy to bezpieczna opcja?

  2. Witam. Stary, sprawdzony sposób – poczta pantoflowa. Najlepszej poszukać biura rachunkowego wśród znajomych. Jeżeli znajomi prowadzą firmy od lat i jest wszystko ok to znaczy, że biuro rachunkowe jest w porządku.

  3. Jeśli szukacie dobrego biura rachunkowego, mogę polecić solidne biuro rachunkowe Everte, które naprawdę sprawdza się przy prowadzeniu firmowej księgowości. Od kiedy korzystam z ich usług, wszystkie moje papiery i cała dokumentacja działalności są uporządkowane i dopilnowane. Korzystam z ich usług od kilkunastu miesięcy, więc naprawdę polecam, bo warto mieć spokojny sen.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*