Jak skutecznie sprzedawać sprzęt i odzież sportową?

0cb690bfa67958da4321ead5f744c895--design-shop-store-design

Według danych, przemysł sprzedaży detalicznej na całym świecie wzrastał co roku przez ostatnie 5 lat. Przy średnich marżach brutto na poziomie zbliżonym do 40%, nic dziwnego, że sklepy ze sprzętem sportowym pojawiają się niemal wszędzie. Duże sieci mają setki sklepów lokalnych połączonych wraz z przyjaznymi dla użytkownika witrynami internetowymi, dzięki dobrej sprzedaży i sporym budżetom marketingowym, szerokim spektrum zasobów na półkach oraz popularności marek, które sprzedają.

Ale w przypadku mniejszych sklepów lokalnych i sklepów niszowych, jak również stron internetowych specjalizujących się w takich sportach, jak piłka nożna czy kolarstwo jak http://bikesquad.pl/najlepsze-tanie-rowery-gorskie-meskie/, nie jest to takie proste. Ci sprzedawcy detaliczni sportowi muszą mieć wszelkie narzędzia umożliwiające prowadzenie działalności gospodarczej i odzyskanie początkowej inwestycji kapitałowej.

Porady dotyczące założenia firmy

Większość z artykułów na ten temat skupia się na logice rozpoczynania działalności gospodarczej i sugeruje, że trzeba napisać biznesplan i zdobyć klientów. To dobry początek, ale po wykonaniu zadań tworzenia organizacji na papierze, zdobyciu przestrzeni i inwentaryzacji oraz konfiguracji witryny, musisz sprostać wyzwaniu na temat tego, jak uzyskać klientów i jak sprawić, by klienci chcieli wydać w twoim sklepie jeszcze więcej. Jeśli niedawno otworzyłeś mniejszy sklep z artykułami sportowymi lub uruchomiłeś witrynę internetową lub jeśli Twój sklep / witryna wymaga ponownego rozpatrzenia, skorzystaj z tych kilku wskazówek dotyczących marketingu sportowego, które odpowiedzą na te bardzo ważne pytania.

Spraw, by zakupy były łatwe!

Wiadomości sportoweGdy masz klientów w sklepie lub w swojej witrynie, musisz mieć pewność, że mogą łatwo kupić to, czego potrzebują. Najbardziej oczywistą częścią jest przyjęcie wielu form płatności, w tym gotówki i kart kredytowych. Ale co z większymi zakupami? Na przykład zakupy grupowe mogą stanowić podstawę małej firmy, a różne instytucje zachęcają do kupowania od ciebie co jest zachętą do powrotu każdego roku. Możesz i powinieneś oferować rabaty grupowe, ale konkurenci już to robią. Idź krok dalej i zaakceptuj płatności ratalne. Możesz z łatwością zarejestrować się w serwisie tym się zajmującym i umożliwić swoim klientom dokonywanie zakupów ratalnych przy użyciu istniejących kart kredytowych Visa i Mastercard, przy każdym zakupie bez procentu. To pomoże lepiej zarządzać przepływem pieniężnym, aby klienci mogli dostać upragniony sprzęt sportowy i odzież do rąk własnym przed rozpoczęciem sezonu sportowego.

Skontaktuj się z lokalnymi szkołami, drużynami i klubami rekreacyjnymi

Dzięki pakietom płatności w zestawie narzędzi marketingowych będziesz się skuteczniej skontaktować z organizacjami lokalnymi. Zacznij od spisu pobliskich szkół i skontaktuj się z ich dyrektorami. Będą mieli budżet na zakup nowego sprzętu, albo zaproponują uczniom, gdzie można dokonać zakupów. Będziesz mógł zdobyć świetną okazję, aby kierować uczniów do swojego sklepu lub witryny, nie tylko zachęcając ich za pomocą rabatów, które mogą dostać wszędzie indziej, ale także kusząc bezpłatną płatnością ratalną. Rodzice, którzy planują wydatki, mogą nie być gotowi, aby zapłacić kilkaset złotych za uniformy, sprzęt ochronny i zaopatrzenie na raz. Najlepiej skorzystaliby oni na zakupie w sklepie takim jak twój, który ma unikalne rozwiązania płatnicze, aby spłacać zakupy przez kilka miesięcy.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*