Jesteś prawnikiem i myślisz o karierze w korporacji? Poznaj obszary pracy!

building_four_big

Jeśli lubisz negocjować transakcje i współpracować z bankami i dużymi firmami – bycie prawnikiem pracującym dla korporacji być może jest właściwym wyborem dla Ciebie.

Filmy takie jak „Adwokat diabła” ilustrują życie prawnika korporacyjnego jako pełne bogactwa, władzy i prestiżu – nie mówiąc już o potencjalnym skandalu i korupcji. Chociaż prawo korporacyjne nie jest aż tak czarujące, jak Hollywood się wydaje to faktem są: stałe wynagrodzenie, potencjał wysokiej klasy pracy i względne bezpieczeństwo miejsca pracy w czasach zawirowań gospodarczych, stąd wakaty tego rodzaju stają się jednym z najgorętszych obszarów praktyki dla każdego prawnika.

Pamiętaj jednak, że tego rodzaju zadania handlowe mogą wiązać się z długą drogą dla nowo zatrudnionych pracowników, zwłaszcza w wielkiej firmie: bądź przygotowany na poświęcenie wielu godzin na ogarnianiu dokumentów i przygotowaniu umów dla partnerów i starszych współpracowników, zanim będziesz mieć szansę kierować zespołem ds. transakcji. Większość firm, niezależnie od wielkości, narusza praktykę korporacyjną w szeregu rożnych obszarów. Chociaż te obszary różnią się w zależności od firmy, a różnice między nimi są czasem raczej tajemne – oto niektóre z bardziej popularnych podzbiorów, w których prawnik taki jak Ty w przyszłości może się przydać korporacjom.

Bankowość i finansowanie strukturalne.

Prawnicy pomagają bankom i innym instytucjom finansowym w prawie każdym aspekcie działalności, od zarządzania i spraw operacyjnych po same transakcje w zakresie udzielania pożyczek. Adwokaci tacy jak http://adwokatspiewak.pl/ doradzają klientom w zakresie  doskonalenia interesów związanych z bezpieczeństwem, a także pomagają klientom poprzez zrozumienie złożonej sieć regulacji bankowych.

Projekt finansowy.

Gdy klient musi zbudować elektrownię, założyć nową markę lub rozpocząć inną ważną infrastrukturę, adwokaci pomogą zabezpieczyć i dokumentować całe finansowanie, doradzać w kwestiach związanych z odpowiedzialnością oraz projektować i negocjować kontrakty.

Fuzje i przejęcia.

Tradycyjnie głównym elementem większości praktyk korporacyjnych jest kwestia finansowej konsolidacji w świecie biznesu. Prawnicy kierują klientami korporacyjnymi i finansowymi poprzez fuzje, wspólne przedsięwzięcia, przejęcia, wykupy z wykorzystaniem dźwigni handlowej, rekapitalizacje i inne tego typu akcje.

Papiery wartościowe.

Adwokaci prowadzą swoich klientów biznesowych poprzez proces postępowania z prawem publicznym i innymi prawami papierów wartościowych. Niewiele firm rozwija się w tej dziedzinie, biorąc pod uwagę powolną gospodarkę. Większość adwokatów może liczyć na rozwiązywanie tych problemów w innych obszarach praktyki korporacyjnej, takich jak sporządzanie rocznych sprawozdań i oświadczeń pełnomocników dotyczących firm publicznych.

E-commerce, media i technologia.

Nie spodziewaj się znacznej ekspansji w tej dziedzinie, ale firmy świadome tych aspektów liczną na doradztwo od swoich prawników w tym kontekście.

Finanse korporacyjne.

Obszar ten obejmuje doradztwo dla emitentów w finansowaniu akcji i wstępnych ofert publicznych. Spowolnienie gospodarcze wpłynęło także i na ten obszar.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*