Jak rozsądnie wybierać miejsca na zakład fotograficzny?

1

Zakład fotograficzny w dobrej lokalizacji to doskonały pomysł na biznes dla profesjonalnego fotografa. Choć w dzisiejszych czasach zdjęcia bez problemu można wywoływać chociażby przez internet, sporo jest usług, których nie da się załatwić wirtualnie, jak choćby zdjęcia do dokumentów. Dobry fotograf w każdym mieście będzie więc miał sporo pracy.

Dobre miejsce na zakład fotograficzny to przede wszystkim takie, które będzie miało łatwy dojazd i będzie znajdowało się w pobliżu wielu innych punktów handlowych czy usługowych. Takie lokalizacje są zdecydowanie lepsze niż punkty znajdujące się na uboczu, do których trzeba specjalnie pojechać. Kolejna kwestia to wielkość i rozkład miejsca, w którym zakład będzie się znajdował. W zakładzie fotograficznym musi być pomieszczenie do obsługi klientów, kolejne do wykonywania profesjonalnych sesji, a także zaplecze techniczne, w którym będą wywoływane zdjęcia.

Sklep fotograficzny przyciągnie do zakładu nowych klientów

Aby zakład fotograficzny dobrze i sprawnie funkcjonował, musi mieć szeroką i rozbudowaną ofertę. Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy fotografia cyfrowa nie była tak popularna, zakłady fotograficzne miały sporo pracy, gdyż zajmowały się wywoływaniem zdjęć i na tym mogły opierać swój podstawowy zarobek. Obecnie zdjęcia można wywołać praktycznie wszędzie, a nawet zamówić ich wywołanie online, klienci więc rzadko w tym celu korzystają z usług zakładów fotograficznych. Właściciel biznesu musi więc pomyśleć o poszerzeniu oferty. Dobrym rozwiązaniem będzie połączenie zakładu usługowego ze sklepem, który sprzedaje profesjonalny i wysokiej jakości sprzęt fotograficzny. Wielu klientów, którzy interesują się zaawansowanym robieniem zdjęć, zdecydowanie bardziej woli w taki sprzęt zaopatrywać się u profesjonalisty niż w sklepie ze sprzętem RTV, gdzie obsługa nie zawsze zna się na fachowym sprzęcie i nie jest w stanie dobrze doradzić zakup konkretnego aparatu czy dobór obiektywy.

Dobry pomysł na poszerzenie oferty zakładu fotograficznego

W zakładzie fotograficznym doskonale sprawdzają się również personalizowane prezenty, które cieszą się dużym zainteresowaniem i zapotrzebowaniem wśród klientów. Bardzo popularne są różnego rodzaju gadżety, na których można nadrukować własne zdjęcie. Mogą to być długopisy, kubki, koszulki czy fotoksiążki z własnymi zdjęciami. Takie przedmioty mogą być świetnymi pamiątkami, a także są unikalne i oryginalne, można mieć bowiem pewność, że nikt nie będzie miał kubka z takim samy m zdjęciem czy innego gadżetu. Jeśli właściciel zakładu zadba o taką ofertę, z pewnością będzie miał wielu klientów nawet wtedy, jeśli w okolicy będą inne zakłady fotograficzne. Zaoferuje bowiem potencjalnym klientom o wiele więcej niż oferuje konkurencja. Oczywiście, warto również pamiętać o profesjonalnej obsłudze i konkurencyjnych cenach, może się bowiem okazać, że podobną ofertę można znaleźć w sieci w cenach dużo niższych.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*