Pisanie artykułów w sieci – czyli jak dorobić na studiach

obraz-wyrozniajacy

Zastanawiasz się jak dorobić na studiach? Potrzebujesz pieniędzy, ale nie chcesz wiązać się długotrwałą umową? Nie musisz przeglądać dziesiątek stron z ogłoszeniami i dostosowywać się do grafiku pracodawcy. Przeczytaj artykuł i już dziś zacznij zarabiać na tworzeniu tekstów w sieci.

Wartość treści

W internecie treść stanowi pewnego rodzaju walutę. Tysiące witryn potrzebują jej do prawidłowego funkcjonowania. Istnieje możliwość sprzedaży tekstów na każdy temat.

Interesujesz się modą? Sportem? Muzyką? Przekonaj się, że pisanie artykułów nie jest zarezerwowane wyłącznie dla zawodowych dziennikarzy. Na pewno znajdziesz portal, który zechce kupić i opublikować Twoją twórczość.

Jako copywriter nie spotkasz żadnych opłat rejestracyjnych, niedomówień i kruczków. Żeby rozpocząć pracę wystarczy Ci komputer z dostępem do internetu. Sam wybierasz gdzie, kiedy i ile chcesz pracować. Dlatego pisanie to idealna praca dla studenta w domu.

Czy zarabianie przez internet jest możliwe?

W niepamięć odeszły czasy, gdy zarabianie przez internet polegało na płatnym pisaniu komentarzy lub klikaniu w reklamy. Freelancing stał się rzeczywistością, a praca przez internet może być uczciwa i opłacalna.

W przypadku pisania dla dużych portali nie musisz martwić się o poszukiwanie klientów, czy ustalanie sposobu realizacji wypłaty. Pośrednicy zadbają o prawidłowy przebieg transakcji.

Gdy masz ochotę coś napisać – logujesz się na wybrany serwis, wybierasz interesujące zlecenie i tworzysz tekst. Następnie na Twoje konto wpływa określona suma pieniędzy.

Ile zarabia copywriter?

Wynagrodzenie uzależnione jest od ilości oraz jakości tworzonych tekstów. Początkujący twórca zarabia około 10-15 zł za godzinę pracy. Wraz z rozwojem umiejętności, Twoje stawki zdecydowanie wzrosną. Górna granica praktycznie nie istnieje. Zapotrzebowanie na dobrych copywriterów jest ogromne i nic nie wskazuje na to, aby ta sytuacja miała się szybko zmienić.

Ponadto copywriting to coś zdecydowanie większego, niż tworzenie zawartości stron internetowych. Zagadnienia związane z marketingiem treści mają przed sobą niesamowitą przyszłość.

Kto wie, może w trakcie pracy nad tekstami zauważysz zaniedbaną niszę? Zdecydujesz się założyć własną stronę internetową lub inny biznes? Praca kreatywna przed każdym otwiera ogromne możliwości.

Na blogu ZarabiajNaPisaniu.com znajdziesz wszystkie informacje, które pomogą Ci rozpocząć karierę copywritera.