Jak radzić sobie ze stresem w pracy?

blurred-background-cellphone-coffee-842554

Stres pustoszy nasze życie nie tylko w zaciszu domowym, ale również w pracy. Zmniejsza tym samym efektywność działania i może powodować nieprzyjemne konsekwencje dotyczące zatrudnienia. Jak w takim razie radzić sobie ze stresem w pracy?

1. Zwiększ aktywność fizyczną

Zwiększenie aktywności fizycznej poprzez zintensyfikowanie ruchu z pewnością poprawi nie tylko nasze samopoczucie, ale i zmniejszy dolegliwości związane z sytuacjami stresowymi. Szczególnie dobre działanie ma bieganie, jazda na rowerze oraz pływanie. Im więcej zaangażowanych partii mięśniowych, tym większy wycisk dostaniemy, a co za tym idzie – wprowadzimy ciało i umysł w błogi stan uniesienia endorfinowego. Dzięki ćwiczeniom fizycznym rozładujemy też napięcie i nadmiar złej energii.

2. Odpowiednia ilość odpoczynku

Należyta ilość snu i odpoczynku po pracy pozwoli nie tylko ograniczyć dolegliwości związane z obowiązkami na naszym stanowisku, ale również zmniejszy ilość stresu. Ważne jest, aby sen był długi (7-8 godzin), nieprzerwany i odbywał się w całkowitej ciemności. Warto również przed i po wypoczynku zrobić serię krótkich ćwiczeń rozciągających, które pobudzą nasz organizm.

3. Praca i dieta

Aby zmniejszyć ilość stresu związanego z pracą powinniśmy przestrzegać zdrowej diety. Najlepszym rozwiązaniem będzie przyjmowanie zrównoważonych posiłków o stałych porach, picie dużej ilości wody, rezygnacja z przekąsek i fast foodów. Wszelkie używki, jak np. kawa czy alkohol, powinniśmy zastąpić warzywami i owocami. Zdrowy organizm zdecydowanie lepiej będzie radził sobie ze skutkami stresu.

4. Relaks po pracy

Odstresowaniu się sprzyja relaks, który powinien być związany z tym, co lubimy. Możemy słuchać kojącej muzyki czy brać kąpiele z olejkami eterycznymi. Im bardziej lubimy daną czynność, tym więcej złej energii i zgryzot opuści nasze ciało.
Jeżeli obecna praca jest zbyt stresująca – może warto poszukać, np. na Pracuj.pl, nowych opcji zatrudnienia na mniej stresującym stanowisku?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*