Jak przygotować atrakcyjną ofertę dla swojej wypożyczalni samochodowej? Poznaj nasze propozycje

rental-car-companies

Większość z nas myśli, że atrakcyjna oferta opiera się na korzystnej i niskiej cenie. Jednak ma tu zastosowanie bardzo znane przysłowie: „Kto mało płaci, dwa razy płaci”. I coraz więcej ludzi o tym wie, wyszukując wcale nie najtańsze oferty zarówno w zakupie różnych przedmiotów, jak i usług. Wypożyczalnie samochodowe to wciąż usługa, którą interesuje się niewielu klientów. Panuje przekonanie, że lepiej mieć własny samochód, niż pożyczać go od jakiejś firmy, ponieważ jest to zapewne bardzo drogi i nieopłacalny interes. Nic bardziej mylnego. Można by powiedzieć, że wręcz odwrotnie.

Utrzymywanie drogiego samochodu, jego opłaty, eksploatacja, oraz strach przed ewentualną kradzieżą, to dopiero stres zarówno dla właściciela, jak i jego portfela. Dlatego coraz więcej ludzi decyduje się na wynajęcie samochodu zarówno na krótki termin, jak i na długi – nawet miesięczny. Później przedłuża wynajem, jeśli tylko jest zadowolony z usługi.

Jak przygotować taką atrakcyjną ofertę dla wypożyczalni samochodowej?

Niewątpliwie zaleta dobrego biznesu jest dostarczanie dla potencjalnego klienta takich towarów i usług, które on uzna za jak najbardziej atrakcyjne dla siebie samego. Każda wypożyczalnia samochodów będzie dobrze prosperować na jasnych i łatwych do zrozumienia dla najemcy zasadach. Można tu posłużyć się przykładem wypożyczalni samochodów o różnych przeznaczeniu, działającej w Warszawie pod nazwą Car 4 Vip. Istnieją tam proste i jasne zasady współpracy z każdym potencjalnym najemcą. Takie zasady powinny obowiązywać we wszystkich wypożyczalniach. Atrakcyjna oferta, to taka oferta, która zainteresuje swoją treścią każdego przysłowiowego Kowalskiego, z jego mniejszym, lub większym portfelem.

Poza tym każdy klient jest inny, więc jest potrzeba dostosowania oferty do jego indywidualnych potrzeb. „Trzeba wyjść do klienta po to, aby on mógł przyjść do nas”. To najemca przedstawia swoje preferencje, które są negocjowane, a potem przygotowywane przez wypożyczalnię do jego możliwości. Dotyczy to zarówno ceny za wynajem, jak również dostarczenia samochodu na miejsce – czasem dość daleko od samego położenia wypożyczalni. Pierwszym punktem na ofercie, które ma być atrakcyjna dla klienta wypożyczalni samochodowej, wydaje się być oczywiście cena. To właśnie ona determinuje zachowania klienta. Atrakcyjna cena to taka cena, która będzie jak najbardziej odpowiadać odwiedzającego wypożyczalnię, klienta.

Ale jak ustalić taką cenę?

Jeden klient będzie się krygował nawet przy minimalnej cenie, inny nie będzie zwracał w ogóle na to uwagi. Jak zatem wypośrodkować ceny, aby odpowiadały większości klientów? Przede wszystkim nie można stosować stałych cen wynajmu za określony czas. Choćby ze względu na markę auta. Wystarczy wyznaczyć odpowiednie ramy cenowe, które klient będzie mógł negocjować. Nie wszyscy klienci to lubią, jednak różnorodność samochodów w wypożyczalni, da im możliwość decydowania. A to jest najważniejsze.

Zobacz jak działa przykładowa wypożyczalnia samochodów Car4Vip Sp. z o.o.

Adres:
Plac Powstańców Warszawy 2
00-030 Warszawa

Kontakt:
+48 501 430 166
+48 798 933 750
E-mail: contact@car4vip.com.pl
www: http://wypozyczalniasamochodowwwarszawie.pl

NIP: 5252583676
REGON: 147185505

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*