Import z Niemiec – komu się jeszcze opłaca?

document-3268750__340

Jednym z największych partnerów importowych Polski są Niemcy. Jakie towary z tego kraju trafią na nasz rynek? Komu opłaca się import z Niemiec? Sprawdzamy!

Już od wielu lat Niemcy są kluczowym partnerem handlowym dla Polski. Ich przewaga nad innymi krajami jest ogromna. To właśnie tutaj najwięcej eksportujemy swoich towarów i jeszcze większą ilość importujemy. Taki trend nie powinien jednak nikogo dziwić, import z Niemiec jest łatwy, można osobiście pojechać i obejrzeć towar na miejscu, nie trzeba też pokonywać procedur celnych. Poza tym produkty niemieckie kojarzone są z solidnością, wytrzymałością oraz przystępnymi cenami. W związku z tym import z Niemiec cieszy się w naszym kraju tak dużą popularnością, a dla niektórych nawet stał się sposobem na własny biznes. Kto w takim razie na imporcie z Niemiec najwięcej korzysta?

Import maszyn ciężkich dla przemysłu budowlanego

Wielu przedsiębiorców działających w przemyśle budowlanym posiłkuje się urządzeniami sprowadzanymi z zachodniej granicy. Dotyczy to nie tylko gotowych maszyn budowlanych, ale również podzespołów, w które są one wyposażone. Niemieckie maszyny cechują przystępne ceny, porządne wykonanie i szeroki wybór, więc swoich konkurentów pozostawiają daleko w tyle. Branża budowlana potrzebuje maszyn wytrzymałych i bezawaryjnych, a niemieccy producenci właśnie takie są w stanie im zapewnić.

Import samochodów przez handlarzy

pomoc drogowa A1 Niemiecki przemysł motoryzacyjny ma się znacznie lepiej niż nasz rodzimy. To właśnie tam zlokalizowane są największe firmy, które produkują na szeroką skalę różnego typu pojazdy. Można nawet śmiało powiedzieć, że niemiecki rynek motoryzacyjny jest przepełniony, więc to tutaj można tanio nabyć samochód. Sprzedawane są zarówno samochody nowe, używane, jak i te powypadkowe. Handlarze z Polski sprowadzają różnego typu pojazdy, wszystko dlatego, że mają do czynienia z różnymi potrzebami klienta. Tak, czy tak lepiej opłaca im się import z Niemiec, niż kupowanie samochodów na rodzimym rynku, ponieważ takich za bardzo nikt nie chce kupować.

Import produktów chemicznych dla e-sklepu

Do Polski sprowadzamy bardzo duże ilości produktów chemicznych. Jest ona wyższej jakości niż tak dostępna na polskim rynku. Dlatego import z Niemiec tego typu produktów stał się dla wielu pomysłem na biznes. Na rynku można spotkać sklepy działające stacjonarnie, ale mimo wszystko większość decyduje się na prowadzenie e-sklepu, ponieważ to pozwala działać na szerszą skalę, nie tylko lokalnie. Generuje to też duże oszczędności, ponieważ nie trzeba marnować pieniędzy na wynajem lokalu, zatrudnienie pracowników, etc. Tym samym sprzedaż produktów chemicznych właścicielowi e-sklepu korzystniej wyjdzie, niż temu co działa stacjonarnie i chemia gospodarcza hurtownia sprzedaje.

Niezależnie od tego, co będziemy importować z Niemiec, zawsze wyjdziemy na tym z korzyścią. Niemieckie towary nadal uznawane są za jakościowo lepsze od Polskich, a na pewno dzieli ich ogromna przepaść pomiędzy tymi z Chin. Dlatego każdy, kto zdecyduje się na import z Niemiec, będzie po prostu na tym mógł zaoszczędzić i zawsze będzie mu się to opłacało.

Tekst opracowany wspólnie ze stroną https://b2b.europedg.pl/

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*