Jak skutecznie zaistnieć na rynku dewocjonaliów? 

pexels-photo-1451361

Sprzedaż dewocjonaliów od zawsze była specyficzną nisza w biznesie. Najczęściej polegała na otwieraniu niewielkich sklepików obok kościołów. Nieco lepiej radziły sobie te punkty, które były zlokalizowane w miejscach, które znane były z kultu, objawień czy sanktuariach. O wiele więcej możliwości dla sprzedaży dewocjonaliów pojawiło się wraz z rozwojem sklepów internetowych. Dzięki temu odległość przestała mieć znaczenie, a klienci mogli kupować dewocjonalia nawet w sklepach na drugim końcu Polski.

Sprzedaż dewocjonaliów jest dosyć trudną dziedziną biznesu, dlatego też warto mieć dobry plan, aby zaistnieć. Szczególnie, że obecnie konkurencja jest już dosyć duża. Zanim otworzymy sklep, musimy wiedzieć, czym przyciągnąć klientów. W dzisiejszych czasach o wiele lepszym rozwiązaniem wydaje się sklep internetowy niż stacjonarny. Coraz więcej konsumentów woli wejść do internetu i tam znaleźć interesujące ich produkty zamiast wędrować po mieście. Co więcej, w sklepach internetowych wybór jest o wiele większy, a zakupy tańsze, nie ma więc co się dziwić, że użytkownicy wolą kupować tam, gdzie zapłacą mniej, a będą mieć dostawę prosto do domu.

Im większy asortyment, tym lepiej

W sprzedaży dewocjonaliów duże znaczenie ma asortyment sklepu – im będzie większy, tym lepiej. Warto też brać pod uwagę zapotrzebowanie klientów i oferować im te produkty, o które często pytają. Dobrze jest też pamiętać o corocznych komuniach, przed którymi dziesiątki tysięcy rodziców poszukują alb, różańców czy książeczek do nabożeństwa. Taki sklep komunijny, choć największe oblężenie przeżywałby na wiosnę, mógłby bez problemu zarobić na cały rok swojego funkcjonowania. Rozwijając sprzedaż dewocjonaliów warto zadbać także o kwestie techniczne – dobry, funkcjonalny i wygodny w obsłudze sklep internetowy, wygodne zakupy, szybką dostawę. Klienci, którzy będą odpowiednio obsłużeni, z pewnością powrócą do takiego sklepu w razie kolejnej potrzeby. Wysoką jakością obsługi można zbudować sobie lojalność wśród klientów.

Zadbaj o dobrą promocję

Aby sklep z dewocjonaliami utrzymał się na konkurencyjnym rynku, musi mieć odpowiednią reklamę, promocję, a także działania marketingowe w sieci. Przyda się dobre pozycjonowanie, dzięki któremu sklep będzie wyświetlał się wysoko w wynikach wyszukiwania. Choć jest to dodatkowa inwestycja, zdecydowanie się opłaca – użytkownicy w sieci najczęściej wybierają bowiem te sklepy czy tych usługodawców, którzy wyświetlają im się najwyżej. Warto również zadbać o reklamę. Aby mieć pewność, że trafiamy do odbiorców pasujących dla naszego sklepu, można chociażby reklamować się na tematycznych portalach katolickich, takich jak https://godly.com lub inny zbliżony tematyką portal. Dzięki temu sklep będzie rozpoznawalny. Dobrym pomysłem jest też reklama na stronach czy grupach parentingowych – tam jest bowiem sporo osób, które planują chrzest czy komunię dziecka, a co za tym idzie, z pewnością prędzej czy później będą potrzebowały różnych dewocjonaliów.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*