Praca w Holandii bez znajomości języka?

24

W celach zarobkowych Polacy bardzo często decydują się na wyjazdy za granice mi.in. do Holandii. Możliwość znalezienia pracy w przeróżnych zawodach bez konieczności władania językiem holenderskim przyciąga wielu zainteresowanych. Często jednak wymagana jest przynajmniej podstawowa znajomość języka angielskiego lub niemieckiego. Uczyć się czy nie? Jak warto się przygotować? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule.

Wyjazd do pracy bez znajomości języków

W zależności od rodzaju pracy, którego dotyczy ogłoszenie, możliwe jest, że nie będzie konieczna umiejętność porozumiewania się w języku obcym. Jednak dla wielu rekruterów oczywiste jest, że osoba decydująca się na wyjazd do obcego kraju będzie w stanie porozumieć się w codziennych sytuacjach oraz podczas wykonywania obowiązków służbowych. Znajomość przynajmniej podstaw języka angielskiego lub niemieckiego w znacznym stopniu pozwoli poszerzyć obszar poszukiwań pracy oraz zwiększy szansę na zdobycie zatrudnienia. Wpisałeś w wyszukiwarkę: praca Holandia bez języka? To bardzo dobrze – dzięki temu jest większe prawdopodobieństwo, że nie wyświetlą Ci się oferty, w których owa znajomość jest wymagana, a tym samym zaoszczędzisz sporo czasu na przeglądaniu ogłoszeń. 

Znajomość języków obcych – korzyści w pracy za granicą

Przekopując setki ogłoszeń o pracę, bardzo często można natknąć się na te, w których znajomość, chociażby języka angielskiego, niemieckiego lub niderlandzkiego jest wymagana. Dla wszystkich tych, którzy mogą pochwalić się tą umiejętnością, czeka wiele korzyści. Przede wszystkim kluczową różnicą jest wysokość wynagrodzenia. Osoby komunikujące się tylko w języku ojczystym nie mogą liczyć na tak atrakcyjne warunki zatrudnienia jak te, które bez problemu porozumiewają się w języku obcym. Co więcej, jeżeli poszukujesz pracy na wyższym stanowisku bądź w branży, w której kluczowe znaczenie ma prawidłowa komunikacja i obieg informacji – musisz pamiętać, że w tym przypadku, nauka języka na pewno Cię nie ominie. Podsumowując, każdy ma szansę rozwoju w firmach zagranicznych, warto jednak się zastanowić czy wcześniejsze opanowanie przynajmniej podstaw języka nie przyniesie nam znacznie więcej korzyści.

 

Decydując się na wyjazd do Holandii, warto zorientować się, jak wygląda tam aktualna sytuacja rynkowa oraz polityczna, tak aby nasz wyjazd był w pełni świadomą decyzją. Na stronie internetowej Głos Polski: https://glospolski.nl/ – znajdziesz wiele cennych informacji, które zdecydowanie ułatwią Ci organizację wyjazdu, a także zminimalizują poziom stresu z nim związanego.

 

Polecamy:
Lampy nowoczesne – do jakich wnętrz pasują?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*