Gdzie można płacić bitcoinam?

bitcoins

Bitcoin to waluta internetowa, która jest obecna na rynku już od ponad 10 lat. Osobami odpowiedzialnymi za jej powstanie są programiści posiadający zamiłowanie do marketingu. Środek płatniczy istnieje jedynie wirtualnie i nie posiada materialnego odpowiednika. Bitcoin to nic więc innego jak kod informatyczny będący kombinacją różnych znaków. Obecnie możliwe jest wykorzystywanie tej waluty jako środka transakcji. Wiele osób nie posiada informacji na temat tego gdzie można płacić bitconami, mimo, że tych miejsc jest coraz więcej.

Obszarem, który akceptuje bitcoiny jako klasyczną walutę są następujące przedsiębiorstwa:

 • Dell
 • Microsoft
 • Wikipedia
 • Bobby Burger
 • Raz Dwa Osiem
 • Szkoła tańca Bailar Casino

Kryptowaluta umożliwia również opłatę usług w szpitalu Medicover, a także daje możliwość doładowań telefonu w sieci Heyah oraz T-Mobile. Przez wzgląd na brak operacji poprzez terminale płatnicze czy tradycyjne kasy płatność tą walutą nie ma na chwilę obecną możliwości rozwoju. Dodatkowo akceptacja bitcoinów wiąże się z wykorzystaniem dodatkowym narzędzi jak tablet bądź smartfon, co wiąże się z koniecznością zapewnienia pracownikom dodatkowych kursów doszkalających, a także stworzenia dla klientów instrukcji „jak płacić bitconami”.

Metod pozyskania kryptowaluty jest kilka i różnią się one między sobą trudnością i czasem jaki trzeba im poświęcić. Do najpopularniejszych sposobów zakupu bitcoinów zalicza się:

 • giełda – miejsce, na którym cena kryptowaluty jest najkorzystniejsza, a możliwości wymiany największe
 • kantor – dość wysokie ceny nie przyciągają potencjalnych klientów
 • inni użytkownicy – zazwyczaj osoby, którzy sami produkują bitcoiny
 • kopalnie kryptowalut – możliwe jest indywidualne tworzenie waluty przy użyciu specjalistycznego sprzętu

Wykorzystywanie kryptowaluty jako środka płatniczego posiada wiele zalet. Do jednej z nich należy brak jakiejkolwiek regulacji ze strony banku centralnego oraz instytucji o charakterze finansowym. Wartość waluty ustanawiana jest poprzez zapotrzebowanie na nią. Czas wykonywania transakcji oscyluje w granicach kilku minut. Nie ma znaczenia w jak odległym miejscu znajduje się osoba, do której trafić ma moneta.

1 odpowiedzi "Gdzie można płacić bitcoinam?"

 1. Interesują mnie ostatnio kryptowaluty i zaczynam w nie inwestować. Póki co nie są to wysokie kwoty, bo nie chciałbym stracić majątku z powodu własnej niewiedzy. Jednak im więcej czytam i zdobywam wiedzy, tym łatwiej poruszać mi się po giełdach, wybierać właściwe waluty czy nawet analizować wykresy poszczególnych walut. Analiza Bitcoin to dobry sposób, aby móc być nieustannie na bieżąco z popularnymi walutami, na których można zarobić.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*