Faktoring mikrofirm z Monevia – na czym polega? Jakie korzyści?

kariera bh

Co kwartał w Polsce powstaje ogrom nowych małych firm. Podczas gdy te małe firmy mogą należeć do wielu branż, od stylizacji włosów po rękodzieło, wszystkie mają jedną wspólną cechę – wymagają stałego przepływu kapitału obrotowego. Zarabianie pieniędzy wymaga pieniędzy! Bez wystarczającej ilości gotówki na pokrycie niezbędnych codziennych zadań firma nie będzie długo na rynku.

Jednym ze sposobów lepszego wyrównania przyszłych wpływów pieniężnych z bieżącymi wypływami środków jest faktoring dla mikrofirm z Monevia.

Co to jest faktoring dla małych firm?

Faktoring Monevia jest skutecznym sposobem dla właścicieli firm na szybkie odblokowanie funduszy z oczekujących faktur na:

  • wydatki operacyjne

  • możliwości rozwoju.

Mówiąc najprościej, fakturowanie ma miejsce wtedy, gdy firma sprzedaje swoje wierzytelności firmie faktoringowej Monevia w zamian za gotówkę z góry. W przypadku transakcji faktoringowej otrzymujesz wynagrodzenie od firmy faktoringowej, a firma faktoringowa Monevia jest opłacana przez twojego klienta (tak jakby przejmowała ten rachunek).

Dzięki temu możesz zamienić swoje należności w gotówkę, zamiast czekać aż 90 dni na spłatę przez klientów. Firma faktoringowa Monevia oferując faktoring dla małej firmy zazwyczaj płaci w dwóch ratach:

  • Zaliczka, która stanowi płatność z góry w ustalonej dla małej firmy optymalnej wysokości procent faktury

  • Reszta (minus obowiązujące opłaty) po zapłaceniu przez Twojego klienta zaległej faktury

Faktoring dla mikrofirm z Monevia – przykład

Faktoring dla firm transportowych w Monevii

Wyobraźmy sobie, że Staszek prowadzi firmę zajmującą się aranżacją mieszkań, tzn jest wynajmowany przez agentów nieruchomości do przygotowania domów na sprzedaż. Kiedy Staszek otrzymuje zlecenie, kupuje lub wynajmuje przedmioty, aby uzyskać pożądany wygląd nieruchomości, i wynajmuje usługi przeprowadzkowe (ta kanapa sama nie wniesie się po schodach!).

Podczas gdy Staszek pobiera wstępną opłatę konsultacyjną, zazwyczaj otrzymuje wynagrodzenie później. Jednak za każdym razem, gdy nowy klient prosi o przygotowanie aranżacji mieszkania, Staszek musi zdobyć dodatkowe materiały – a to wymaga znacznej ilości gotówki posiadanej z góry, której nie zobaczy na swoim koncie bankowym przez kolejne 30 dni….

Faktoring dla MSP realizowany przez firmę Monevia jest tutaj niezwykle pomocny – dzięki niemu Staszek wykorzystuje fakturę z poprzedniego zlecenia i otrzymuje zaliczkę w wysokości od 80 do 85 procent całkowitej faktury w ciągu 24 godzin. Dzięki tym funduszom Staszek może uniknąć załamania gotówki i utrzymywać stały przepływ kapitału na pokrycie kosztów i opłat za przeprowadzkę. Pomoże mu także w dalszym sprzedawaniu większej liczby domów i pozyskiwaniu nowych klientów.

Korzyści – współpraca z Monevia

Szybki dostęp do gotówki – to przede wszystkim. Zdolność do wywiązania się z niezbędnych zobowiązań finansowych, aby od razu móc podjąć się zlecenia – jest dużym plusem wynikającym z faktoringu. Ty,m bardziej, że ta gotówka od Monevia za fakturę zwykle jest dostępna naprawdę w ciągu zaledwie jednego roboczego dnia!a

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*