Erekcja – co musisz wiedzieć w razie jej zaburzeń i nie tylko

Przechwytywanie

Utrzymanie erekcji wymaga zadziwiającej ilości rzeczy, aby wszystko poszło dobrze. Twój mózg wysyła sygnał przez nerwy i hormony do naczyń krwionośnych i mięśni, zanim nawet dojdzie do erekcji. Jeśli coś pójdzie nie tak w tej skomplikowanej wymianie między układem sercowo-naczyniowym i nerwowym – plus poziom hormonów, naczynia krwionośne, a nawet nastrój – rezultatem mogą być zaburzenia erekcji.

Ale nie panikuj. Wiele przyczyn zaburzeń erekcji można leczyć lekami takimi jak https://www.aptekakamagra.pl/kamagra.html i prostymi zmianami stylu życia. Ważne jest, aby znać pierwotną przyczynę zaburzeń erekcji, aby leczyć je w możliwie najbardziej skuteczny sposób.

Do zapamiętania:

1. Erekcja to skomplikowana sprawa, wymagająca jednoczesnej współpracy kilku układów organizmu.
2. Kiedy coś jest nie tak w jednym z tych układów ciała, mogą wystąpić zaburzenia erekcji.
3 .Kilka schorzeń – oraz leki na receptę i dostępne bez recepty – może powodować zaburzenia erekcji.
4. Zmiany stylu życia – w tym ćwiczenia, zdrowa dieta oraz ograniczenie alkoholu i narkotyków rekreacyjnych – mogą poprawić zaburzenia erekcji.

Co to są zaburzenia erekcji?

Zaburzenia te pojawia się, gdy nie możesz uzyskać lub utrzymać erekcji wystarczającej do satysfakcjonującego życia seksualnego. Może to obejmować erekcje, które nie trwają tak długo, jak chcesz lub nie są tak twarde, jak chcesz. To najczęstsza dysfunkcja seksualna. Zaburzenia erekcji są czasami wczesnym sygnałem ostrzegawczym poważniejszych problemów, takich jak nadciśnienie, cukrzyca i cholesterol. Naczynia krwionośne w penisie są mniejsze niż reszta ciała, zwłaszcza naczynia krwionośne prowadzące do serca i mózgu. Tak więc zaburzenia erekcji mogą być pierwszą oznaką wysokiego poziomu cholesterolu lub wysokiego ciśnienia krwi, zanim blokada spowoduje poważniejsze problemy, takie jak zawał serca lub udar.

Jeśli masz istniejące czynniki ryzyka chorób serca (cukrzyca, otyłość, problemy z sercem w rodzinie, wysoki poziom cholesterolu), być może nadszedł czas na sprawdzenie czy wszystko jest w porządku. Poprawa przepływu krwi i zdrowia serca może skutkować lepszymi, częstszymi erekcjami.

Przyczyny fizyczne – zdrowa erekcja wymaga zdrowego przepływu krwi. Zaburzenia erekcji mogą być związane ze stanami zdrowia, które upośledzają krążenie krwi.

Leki – wiele powszechnie stosowanych leków na receptę i bez recepty może powodować zaburzenia erekcji. Mogą zmniejszać libido, zakłócać normalny przepływ krwi, a nawet powodować brak wydzielania nasienia (brak nasienia po wytrysku) lub wytrysk wsteczny (w którym nasienie cofa się do pęcherza podczas orgazmu). Leki przeciwhistaminowe, które można stosować w leczeniu objawów alergii lub refluksu są przykładem.

Jeśli cierpisz na zaburzenia erekcji, powiedz swojemu lekarzowi o przyjmowanych lekach. Szczera dyskusja może prowadzić do alternatywnych leków lub metod leczenia i lepszej dyskusji na temat zaburzeń erekcji. Pamiętaj tylko, że nigdy nie należy przerywać przyjmowania leków na receptę bez nadzoru lekarza.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*