Wynajem długoterminowy, leasing i abonament – porównujemy oferty na samochód służbowy

robert-haverly-ZhEnFcHO0es-unsplash

Aby mieć do dyspozycji samochód służbowy, niekoniecznie trzeba od razu inwestować środki w zakup samochodu za gotówkę. Klienci firmowi mają do wyboru tyle ciekawych form finansowania, że bez problemu można znaleźć rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb. Bez względu na to, jaki samochód potrzebujemy, na pewno uda się znaleźć opcję doskonałą.

Ciekawą opcją posiadania do dyspozycji samochodu firmowego jest wynajem długoterminowy. Pozwala on na wynajęcie auta dopasowanego do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Klienci firmowi chętnie stawiają na samochody reprezentacyjne, które przyczyniają się do poprawy wizerunku firmy i budowania prestiżu. W opcji wynajmu długoterminowego sporo jest różnych pakietów i usług dodatkowych, dzięki czemu można znaleźć samochód, który będzie idealnie pasował do tego, czego oczekuje klient. Co więcej, w przypadku wynajmu nie trzeba się martwić o ubezpieczenie, regularne przeglądy czy serwisy. Te kwestie leżą po stronie firmy wynajmującej samochody.

Leasing na auta firmowe

Bardzo popularna formą finansowania samochodów firmowych jest również leasing dostępny w wersji operacyjnej oraz finansowej. Leasing jest formą łączącą kredytowanie samochodu oraz jego dzierżawę. Jeśli interesuje nas Mazda leasing jakakolwiek inna marka samochodu, warto sprawdzić ofertę co najmniej kilku różnych firm leasingowych. Zwracajmy uwagę na dokładne czytanie umowy, sprawdźmy, jakie mamy do wyboru oprocentowanie, a także jakie są zasady i możliwości wykupu samochodu po zakończeniu umowy. leasing finansowy pozwala bowiem klientom na zakup wynajmowanego wcześniej auta na bardzo preferencyjnych warunkach. Dzięki temu można mieć samochód firmowy na własność. Trzeba jednak też pamiętać, że po kilku latach leasingu samochód może znacznie stracić na wartości, a także na nowoczesności. Być może do celów firmowych będzie po prostu kolejna umowa leasingowa z nowym, lepszym samochodem.

Abonament na samochód

W ostatnim czasie na rynku pojawiły się firmy oferujące auta w abonamencie. Jest to opcja, która łączy w sobie leasing i możliwość wynajmu samochodu. Klienci wybierają sobie z oferty firmy konkretny samochód, dopasowują swoje oczekiwania i potrzeby do konkretnego pakietu, a następnie przez cały okres trwania umowy opłacają umowę abonamentową. W czasie użytkowania auta klienci nie muszą się martwić o ich ubezpieczenia czy regularne przeglądy. Po zakończeniu umowy można natomiast auto kupić lub też zdecydować się na kolejne auto na abonament. Opcja samochodu na abonament jest bardzo komfortowa i wygodna, pozwala na zaoszczędzenie sporo czasu i pieniędzy. Klienci nie muszą się obawiać, że dostaną auto niesprawne lub niezgodne z umową. Jeśli będą mieli jakieś problemy z jego użytkowaniem, wystarczy, że zgłoszą je w firmie, a ich kłopoty z pewnością zostaną szybko rozwiązane.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*