Implanty czy aparat? O co poprosić stomatologa w pierwszej kolejności?

Przechwytywanie

Coraz więcej osób dorosłych chce poprawić swój uśmiech za pomocą aparatu ortodontycznego. Oczywiście większość dorosłych wykonywała w przeszłości inne prace dentystyczne, w tym korony, wypełnienia i implanty dentystyczne. Brakujące i źle ustawione zęby można i należy korygować, ponieważ z uśmiechem życie jest lepsze! Nawet jeśli masz już implanty Szczecin lub inne zabiegi dentystyczne, nadal można osiągnąć wspaniałe rezultaty dzięki aparatowi ortodontycznemu.

Jeśli masz możliwość wyboru, który jest pierwszy, istnieje wiele czynników, które pomogą Twojemu ortodoncie ustalić, czy aparat ortodontyczny czy implanty są najlepszym pierwszym krokiem. Przyjrzyjmy się, jak te zabiegi mogą współdziałać, aby stworzyć wspaniały uśmiech na całe życie.

Co to są implanty dentystyczne?

Implanty dentystyczne to trwałe uzupełnienie brakującego lub utraconego zęba. Stomatolog Szczecin wszczepia tytanowy słupek do kości szczęki, aby służył jako punkt mocowania korony w kolorze zęba, która zastępuje oryginalny ząb.

Kilka ważnych faktów o implantach dentystycznych:

• Wskaźnik sukcesu implantów dentystycznych wynosi 98 procent 2
• Implanty zwykle wytrzymują ponad 20 lat i często wystarczają na całe życie przy dobrej opiece
• Implanty mogą zapobiec kurczeniu się lub pogarszaniu się kości szczęki z powodu braku zębów

Ponieważ implant mocowany jest do kości, nie można go przesuwać w trakcie leczenia ortodontycznego. Jednak nie przeszkadza to aparatom ortodontycznym w ustawieniu pozostałych zębów wokół implantu.

Planowanie idealnego uśmiechu

Najczęściej, jeśli potrzebujesz zarówno opieki ortodontycznej, jak i implantów dentystycznych, pierwszym krokiem powinien być aparat. Dzięki temu aparat ortodontyczny tworzy idealnie wyrównaną przestrzeń dla implantu stałego. Zalety posiadania aparatu ortodontycznego przed implantacją to:

-Istniejące zęby można łatwiej przesuwać bez przeszkód w obejściu.
-Elementy aparatu stworzą idealny odstęp dla prawidłowego umieszczenia implantu za pierwszym razem.
-Połączony plan leczenia przyniesie najlepsze możliwe rezultaty.
-Następuje płynne przejście od chirurga implantologicznego do ortodonty w celu dopasowania elementu ustalającego lub dodatkowego leczenia w celu utrzymania idealnego ustawienia.

Implanty jako pomoc w leczeniu ortodontycznym

Czasami brakujący ząb jest dokładnie tym, którego potrzebuje twój ortodonta jako punkt kotwiczący do prostowania zębów. Konieczne może być umieszczenie najpierw tytanowego sztyftu i / lub przymocowanej korony, aby zapewnić odpowiednią strukturę i stabilność niezbędną do szybkiego przemieszczania się zęba. Takie podejście polegające na wykorzystaniu implantów do zakotwiczenia korzysta z precyzyjnego planowania i współpracy między chirurgiem implantologiem a doświadczonym ortodontą. Małe słupki tytanowe mogą być również umieszczane tylko w celu zapewnienia punktów kotwiczenia w leczeniu ortodontycznym. W innych przypadkach można ustalić, że aparat nie będzie miał wpływu na brakujący ząb i to pomoże zdecydować, czy chcesz, aby implant został umieszczony przed założeniem aparatu.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*