Dlaczego warto integrować się ze współpracownikami?

Junger Mann arbeitet als Lehrling

Nie od dziś wiadomo, że podstawą do osiągania przez zespoły czy działy ustalonych odgórnie celów, jest skuteczna praca w grupie. Aby można zaliczyć ją do udanych, potrzeba odpowiedniej komunikacji między współpracownikami. Praca pod presją czasu i szeroki wachlarz obowiązków mogą znacznie utrudniać poznanie kolegów, a tym samym budowanie relacji, dlatego ostatnio coraz więcej mówi się na temat konieczności integracji. Jakie są najpopularniejsze formy integracji i dlaczego warto się w nią zaangażować?

Dlaczego integracja w firmie jest potrzebna?

W ciągu ostatnich kilkunastu lat diametralnie zmieniło się podejście pracodawców do współpracowników. Ci pierwsi zaczęli dostrzegać, że sukces prowadzonych przez nich działań nie tkwi tylko w generowaniu nowych zakazów i nakazów, ale przede wszystkim w dobrze zarządzanych zespołach. Nie bez powodu jedną z najbardziej cenionych na rynku pracy umiejętności jest zdolność do pracy w grupie. Kluczem do osiągania sukcesu jest budowanie relacji interpersonalnych. Niestety, obowiązki nie zawsze na to pozwalają, stąd potrzeba integracji. Dlaczego tzw. team building jest tak istotny? Pracodawcy dostrzegli, że dobra atmosfera z zespole nie tylko sprzyja efektywności, ale także pobudza kreatywność, zdrową rywalizację i pozwala uniknąć pracownikom wypalenia zawodowego.

Jakie są sposoby integracji pracowników?

Ze względu na to, że pracodawcy dostrzegli potencjał w integracji pracowniczej, powstaje coraz więcej skutecznych sposobów na jej przeprowadzanie. Do najpopularniejszych z pewnością można zaliczyć imprezy integracyjne (lub kilkudniowe wyjazdy integracyjne), jednak nie są to jedyne metody integracji. Coraz więcej zakładów takich jak http://bridgestone-poznan.pl/kariera dofinansowuje swoim pracownikom udział w różnego rodzaju imprezach sportowych, dzięki czemu mogą oni nie tylko rozwijać nowe pasje, ale także wraz z kolegami spędzać aktywnie czas. Co więcej, w niektórych firmach powstają już nawet drużyny biegaczy czy piłkarzy.

Dlaczego warto integrować się ze współpracownikami?

Integracja ma korzystny wpływ nie tylko na osiągnięcia firmy, ale także bezpośrednio na samych pracowników. Zespół złożony z osób, które potrafią słuchać innych i porozumiewać się językiem zrozumiałym dla wszystkich, zdecydowanie lepiej funkcjonuje. Podział obowiązków jest sprawiedliwy i dostosowany nie tylko do umiejętności, ale także do preferencji poszczególnych pracowników. Przyjazna atmosfera sprzyja zachowaniu work- life balance, a dodatkowo działa motywująco.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*