Dieta pudełkowa – czy warto?

watermelon-2367029_640

Chcesz zdrowo i skutecznie schudnąć, ale nie wyobrażasz sobie jak dopchnąć gotowanie zdrowych posiłków do i tak już zajętego dnia? Tak się składa, że istnieje dobry sposób, aby pogodzić dietę z napiętym grafikiem w pracy. Mowa o cateringu dietetycznym. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, jak wygląda tak zwana dieta pudełkowa.

Jak wygląda catering dietetyczny?

Dieta pudełkowa, czyli catering dietetyczny powstał specjalnie z myślą o osobach, które pracują, mają dużo treningów i jeszcze chciałyby mieć w tym wszystkim trochę czasu dla siebie. Gotowe posiłki można otrzymywać codziennie, lub wybrać tylko niektóre dni. Część osób woli np. gotować sobie w weekendy, a odpocząć od gotowania w tygodniu pracy. Dietę można też dobrać pod swoje upodobania i specjalne potrzeby organizmu. Każdą dietę można dostać w innej kaloryczności.

Najczęściej dostępne diety to:

  • bezglutenowa,
  • bez laktozy,
  • bez nabiału,
  • wegetariańska,
  • wegańska.

Czasem catering dietetyczny obejmuje opieką także sportowców, lub oferuje po prostu zdrową dietę bez konieczności stania w kuchni i głowienia się nad tym co zrobić na obiad. Dobrym przykładem takiego cateringu jest https://goodboxfit.pl/, gdzie można zamówić pudełka o różnej kaloryczności specjalnie na potrzeby sportowców.

Zalety diety pudełkowej

Dieta pudełkowa jest niezwykle wygodna. Nie tracimy zbyt wiele czasu w sklepie spożywczym i nie musimy sami wymyślać potraw. Gdy nie gotujemy, w zlewie nie ma sterty brudnych naczyń do umycia. Do tego zdajemy się na wiedzę wykwalifikowanych kucharzy, którzy wiedzą, jak dobrze ugotować potrawę z każdego rodzaju diety. Koniec z jedzeniem przypalonych posiłków lub szukania ratunku w fastfoodzie.

Dieta pudełkowa gwarantuje także różnorodność posiłków. Większość osób nie jest bowiem w stanie gotować codziennie czegoś innego, więc je w kółko to samo. Nawet ulubione potrawy tracą smak, jeśli są jedzone dzień w dzień bez przerwy. Ale nie w diecie pudełkowej, gdy każdego dnia można zjeść urozmaicony posiłek.

Catering dietetyczny ogranicza również marnowanie żywności. Problem ten ma zaskakująco dużo osób na diecie, gdyż dietetyczne przepisy zakładają używanie najwyżej połowy opakowania produktu.

Jak zamówić dietę pudełkową?

Catering dietetyczny zamawia się bardzo łatwo, trochę jak każde inne jedzenie on-line. Wystarczy znaleźć firmę, działającą na terenie naszego miasta. Reszta zamyka się w sumie w 2 krokach – w przypadku zainteresowania taką opcją w Częstochowie, warto zajrzeć na https://goodboxfit.pl/czestochowa/, aby szybko przekonać się, o czym mowa. Wybieramy rodzaj diety, jej kaloryczność oraz jak długo chcemy otrzymywać pudełka. Na koniec pozostają dane adresowe i płatność. Wiele firm dba o jasne instrukcje, a razie problemów obsługa chętnie udzieli wskazówek.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*