Jak czyścić i dezynfekować powierzchnie w miejscach pracy?

Przechwytywanie

Czyszczenie oznacza fizyczne usuwanie zarazków, brudu i materii organicznej z powierzchni. Dezynfekcja pomieszczeń z http://deratyzacja-epak.pl/ oznacza używanie środków chemicznych do zabijania zarazków na powierzchni. Oczyszczenie przed dezynfekcją jest ważne, ponieważ materia organiczna i brud mogą zmniejszyć zdolność środków dezynfekujących do zabijania zarazków.

Połączenie czyszczenia i dezynfekcji będzie najbardziej skuteczne w usuwaniu wirusa COVID-19. Czyszczenie zmniejsza obciążenie gleby na powierzchni, umożliwiając działanie środka dezynfekującego i zabicie wirusa COVID-19. Środek dezynfekujący może nie zabić wirusa, jeśli powierzchnia nie została wcześniej wyczyszczona detergentem.

Rutynowe czyszczenie

Miejsca pracy powinny czyścić powierzchnie przynajmniej raz dziennie. Szczególną uwagę należy zwrócić na często dotykane powierzchnie (np. Blaty, klamki, włączniki światła, biurka, toalety, krany, piloty TV, powierzchnie kuchenne i uchwyty szafek). Idealnie byłoby, gdyby po wyczyszczeniu powierzchnie również regularnie dezynfekowano. Alternatywnie możesz wykonać czyszczenie i dezynfekcję 2 w 1 za pomocą połączenia detergentu i środka dezynfekującego.

Powierzchnie i armatura należy czyścić częściej, gdy:

– są wyraźnie zabrudzone
– używane wielokrotnie przez wiele osób (np. wózki, kasy, maszyny)
– po każdym rozlaniu.

Do rutynowego czyszczenia środki dezynfekujące są zwykle potrzebne tylko wtedy, gdy powierzchnia została zanieczyszczona potencjalnie zakaźnym materiałem. Z tego powodu to, kiedy i jak często miejsce pracy powinno być poddawane dezynfekcji w ramach rutynowego czyszczenia, zależy od prawdopodobieństwa obecności skażonego materiału w miejscu pracy. Na przykład w ruchliwym środowisku detalicznym, w którym wielu klientów i innych osób codziennie wchodzi do miejsca pracy, zaleca się częstsze dezynfekowanie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Z drugiej strony, w przypadku niewielkiej załogi obsługującej ten sam element zakładu każdego dnia przy niewielkiej interakcji z innymi ludźmi, rutynowa dezynfekcja oprócz codziennego czyszczenia może nie być praktycznie wykonalna.

Jak czyścić?

Aby oczyścić środowisko, wykonaj następujące czynności: Podczas czyszczenia nosić rękawiczki. Rękawiczki należy wyrzucić po każdym czyszczeniu. Jeśli konieczne jest użycie rękawiczek wielokrotnego użytku, rękawic należy używać wyłącznie do czyszczenia związanego z COVID-19 i nie należy ich używać do innych celów ani udostępniać ich pracownikom. Rękawiczki wielokrotnego użytku umyć wodą z detergentem po użyciu i pozostawić do wyschnięcia. Umyj ręce natychmiast po zdjęciu rękawiczek, używając mydła i wody lub środka do dezynfekcji rąk.

Należy dokładnie oczyścić powierzchnie używając detergentu i wody. Zawsze czyść od najczystszych powierzchni do najbrudniejszych powierzchni. To zatrzymuje przenoszenie zarazków na czystsze powierzchnie i umożliwia fizyczne usunięcie i pozbycie się jak największej ilości zarazków.

[TB]

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*