Rośliny w biurze – jaka metoda na dezynfekcję powietrza im nie zaszkodzi?

ozonatory_do_malych_poweirzhcni_banner_v2-1

W wielu biurach pracownicy chętnie stawiają sobie rośliny ozdobne, które produkują tlen, sprawiają, że pomieszczenie jest bardziej przyjazne, a przy tym są ciekawą formą ozdoby wnętrza. O roślinach i ich dobrostanie warto pamiętać w sytuacji, gdy planujemy dezynfekcję pomieszczeń. Nie wszystkie środki do dezynfekcji są bowiem obojętne dla roślin.

Dezynfekcję powierzchniową często przeprowadzamy za pomocą dosyć stężonych preparatów, które mogą być dla roślin szkodliwe. Co więcej, taka forma dezynfekcji nie zawsze jest skuteczna – podczas gdy dezynfekujemy powierzchnie, czynniki chorobotwórcze, takie jak bakterie, wirusy i grzyby, mogą nadal swobodnie unosić się w pomieszczeniu. Dobre dla roślin, ale również dla osób pracujących w biurze na co dzień, będzie ozonowanie pomieszczeń. Jest to rozwiązanie w stu procentach bezpieczne, gdyż wykorzystujące naturalny czynnik, jakim jest ozon.

Naturalne ozonowanie wnętrza

Ozon to nic innego jak trzycząsteczkowy tlen, który jest w stu procentach naturalny i bezpieczny pod względem mikrobiologicznym. Nic więc dziwnego, że ozonowanie cieszy się coraz większą popularnością w różnych pomieszczeniach. Aby przeprowadzić skuteczne ozonowanie, potrzebny będzie ozonator powietrza, który generuje ozon w odpowiednim stężeniu. Gdy ozon styka się z powietrzem, zaczyna bardzo szybko się rozpadać, a pojedyncze atomy tlenu niwelują grzyby, bakterie, wirusy, a także inne szkodliwe substancje, które znajdują się w powietrzu. Ozonowanie jest skuteczne wszędzie tam, gdzie tradycyjne metody dezynfekcji nie dają rady – dociera w najgłębsze zakamarki i wszystkie przestrzenie. Ozon nie jest zagrożeniem dla roślin w biurze, nie trzeba się więc obawiać, że po zabiegu wszystkie rośliny zielone będą do wyrzucenia. Poza skuteczną dezynfekcją, ozonowanie pozwala również na oczyszczenie powietrza z nieprzyjemnych zapachów. Po zabiegu jest więc we wnętrzu świeżo, czysto, a atmosfera zdecydowanie sprzyja wykonywaniu codziennych obowiązków zawodowych.

Wybór dobrego urządzenia do ozonowania

Wybór urządzenia, które generuje ozon, nie powinien być kwestią przypadku. Trzeba przede wszystkim zwracać uwagę na wydajność i sprawność urządzenia – nieco innych parametrów potrzebują urządzenia do ozonowania w domach czy w pomieszczeniach biurowych, a zupełnie inna jest wydajność, jaka będzie skuteczna w dużych zakładach przemysłowych, magazynach, halach produkcyjnych czy gospodarstwach hodowlanych. W poszukiwaniu dobrych i sprawdzonych urządzeń warto zwracać uwagę na renomowanych producentów, którzy cieszą się pozytywnymi opiniami. Na https://ozon.laserhitech.pl/ znajdziemy dobrej klasy ozonatory, które są produkowane przez polską firmę i spełniają wszystkie wyśrubowane normy i standardy, jakie są wymagane od tego rodzaju urządzeń. Wybierając generator ozonu, nie należy kierować się ceną czy oszczędnościami. Skutecznie zdezynfekowane, czyste pomieszczenia są bowiem bezcenne.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*