Google ADS dawniej Adwords czym są wyjaśnia Angab.co

Angab-co-08

Korzystanie z Google Ads daje dziś wiele możliwości reklamowych – od zwiększenia wyświetleń strony i konwersji, aż po zakończone, udane zakupy, które użytkownicy zrobią w sklepie reklamodawcy lub na jego stronie. Warto więc korzystać z nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań, które są sprawdzone, przetestowane i faktycznie przynoszą oczekiwane efekty.

Czym jest Google ADS? To zaawansowany system reklamowy firmy Google, który działa w wyszukiwarce internetowej. Gdy użytkownicy poszukują jakichkolwiek produktów czy usług w sieci, najczęściej wpisują konkretne zapytanie w wyszukiwarkę. Po pojawieniu się wyników wyszukiwania, mają możliwość wybrania konkretnej oferty. Na stronie z wynikami pojawia się lista organicznych wyników, jednak na samej górze znajduje się kilka wyników opatrzonych hasłem reklama. To są właśnie reklamy z Google Ads, które sprawiają, że firma znajduje się wyżej, nad wszystkimi, nawet najlepiej pozycjonowanymi stronami. Za Google Ads należy oczywiście zapłacić, koszty mogą być jednak zupełnie różne w zależności od tego, jak popularna jest branża oraz jak duża konkurencja. Google Ads pod względem płatności jest systemem licytacyjnym, wygrywa ten, kto da więcej. Im większa konkurencja, tym więcej trzeba więc zapłacić, aby znaleźć się nad wynikami wyszukiwania.

Szeroki wybór możliwości od Google Ads

System Google Ads jest wyjątkowo rozbudowany, dzięki czemu jest w stanie zaoferować całe mnóstwo rozwiązań reklamowych. To sprawia, że coś dla siebie znajdą zarówno wielkie koncerny, jak i niewielkie, bardziej lokalne przedsiębiorstwa. Dobrym i często wykorzystywanym rozwiązaniem jest reklama bezpośrednio w wyszukiwarce – kilka zachęcających wersów i adres strony internetowej, na którą warto wejść. Sprawdzonym pomysłem na reklamę dla wielu firm może być opcja tylko połączenie, a więc umieszczenie w wynikach wyszukiwania numeru telefonu do konkretnej firmy. Nie ma linku do strony, jest natomiast bezpośredni namiar, na który klient może od razu zadzwonić. Takie rozwiązanie dobrze sprawdza się w tych branżach, gdzie ważne jest natychmiastowe działanie. W ofercie Google Ads znajdziemy również dynamiczne reklamowy w wyszukiwarce, które są automatycznie dopasowywane przez system na podstawie jedynie kilku parametrów podawanych przez reklamodawcę. W przypadku sklepów internetowych świetnie sprawdza się natomiast reklama produktowa, a więc wyświetlanie w wynikach zdjęć konkretnych produktów wraz z cenami i odnośnikami do konkretnego sklepu.

Profesjonalne przygotowanie reklamy

Aby reklama z Google Ads była skuteczna i faktycznie przynosiła oczekiwane rezultaty, powinna być zaplanowana przez specjalistów, którzy mają dużą wiedzę w tym temacie. Choć narzędzi do wyboru mamy całkiem sporo, w rękach osób nie mających doświadczenia w tej tematyce mogą być one nieskuteczne, a czasem wręcz bezużyteczne. Jeśli chcemy mieć pewność, że kampania pod każdym względem jest doskonale zaplanowana, warto postawić na usługi profesjonalnej agencji reklamowej. W ofercie Angab.co można znaleźć szereg reklamowych rozwiązań, które na pewno przyczynią się do rozwoju firmy, zwiększenia jej widoczności w sieci oraz zainteresowania klientów.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*