Czy warto inwestować w maszyny drukarskie? O trudnych początkach rozmawiamy z Adamem Zielnikiem

maxresdefault

Red.: Dzisiaj mamy przyjemność rozmawiać z Panem Adamem Zielnikiem – właściciele dobrze prosperującej drukarni online. Pan Adam przybliży nam nieco ten biznes od kuchni. Panie Adamie dlaczego zdecydował się Pan zainwestować właśnie w usługi drukarskie?

P.Zielenik.: Witam Panie Redaktorze! Druk to taka usługa, z której prędzej czy później musi skorzystać niemal każda firma, w jakiejś formie. Czasem chodzi o wizytówki, czasem o materiały piśmienne, różne inne formy usług, ulotki, karty pocztowe i karty gwarancyjne. Każda firma ma swój potencjał i może stać się jeszcze bardziej skuteczne, jeśli skorzysta z rozwiązań, jakie oferuje jej drukarnia online. To jednak nie wszystko – również osoby prywatne potrzebują małej poligrafii. Odpowiadając zatem na Pana pytanie dlaczego właśnie usługi drukarskie odpowiem, że wspaniałym faktem w branży poligraficznej jest to, że tutaj nie ma końca potencjalnych klientów.

Red.: Słusznie! Może zatem przejdźmy wyjaśnienia jak zacząć, w jaki sposób najlepiej wystartować w tej branży?

P.Zielenik.: Jedno jest pewne – choć początki są trudne, bo inwestycja w maszyny drukarskie to naprawdę kawał pieniędzy to koniec końców taka firma poligraficzna naprawdę może być dojną krową. Pierwsze kroki w branży można osiągnąć na wiele sposobów. Można kupić od już istniejącego przedsiębiorstwa listę klientów i tym samym cieszyć się natychmiastowego przepływu środków pieniężnych. Można zacząć od małego domowego przedsiębiorstwa specjalizującego się w usłudze drukowania. Innym sposobem, aby zacząć jest zawrzeć umowę z wybranymi firmami poligraficznymi, które będą sprzedawać twoje produkty – opcji jest wiele najważniejsze wybrać tę najbardziej odpowiednią dla siebie i swoich możliwości.

Red.: Co dzisiaj w branży drukarskiej jest najmodniejsze? Jakie usługi sprzedają się najbardziej i najlepiej?

P.Zielenik.: Nie da się odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie – popyt na usługi różnego rodzaju zależy od specjalizacji poszczególnych firm poligraficznych. Są firmy, które drukują na wysokiej jakości papierze. Inne przede wszystkim drukują katalogi lub ulotki. Druk plakatów to kolejna specjalność, za pomocą której firma poligraficzna może się wyróżnić wśród konkurencji. Sitodruk jest unikalnym rodzajem drukowania – nawet na takich produktach jak koszule, czapki i kubki. Z racji tego, że w ten sposób można uzyskać nadrukowane logo lub tekst na niemal każdym obiekcie, który przyjmie warstwę farby drukarskiej ta opcja cieszy się wielką popularnością. Wszystkie z tych firm mogą być bardzo opłacalne, na każde z tych usług jest klientela. Dlatego właśnie nie mogę udzielić jednoznacznej informacji na temat tego co jest najbardziej opłacalne.

Red.: Co jest zatem najtrudniejszym momentem w start-upie firmy drukarskiej?

P.Zielenik: Początkowe inwestycje. Dla niektórych może być to kwestia nie do przeskoczenia, ale myślę że po przeczytaniu tego artykułu – będzie już inaczej.

Red.: Bardzo dziękuję za rozmowę.

P.Zielenik: Ja również dziękuję i życzę powodzenia wszystkim nowym w branży.

Zobacz maszyny drukarskie w praktyce na stronie https://wydrukujemy.to/druk/fotoobrazy

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*