Czy warto brać kredyt na firmę w instytucji pozabankowej?

20150427231920-banker-bank-loan-small-business-hand-shake-deal

Prowadzisz własną działalność i potrzebujesz dodatkowej gotówki na rozwój firmy lub na sfinansowanie jej bieżącej działalności? Warto rozejrzeć się w ofercie kredytów i pożyczek dla firm, których na rynku jest całkiem sporo. Świetną ofertę mają nie tylko banki, ale również firmy pozabankowe, które wbrew pozorom oferują sporo więcej niż tylko chwilówki na niewielkie kwoty.

Prowadzenie własnego biznesu często wiąże się z przejściowymi problemami finansowymi. Czasem wystarczy jedna nieopłacona przez klienta faktura, aby kondycja finansowa firmy zachwiała się i przedsiębiorstwo straciło płynność finansową. Pożyczki przydają się jednak nie tylko wtedy, gdy chcemy ratować finanse firmy. To także dobre rozwiązanie wtedy, gdy chcemy rozwijać biznes, inwestować w nowy sprzęt czy nowe rynki zbytu. Wtedy kredyt na inwestycje również będzie dobrym rozwiązaniem, gdyż nie trzeba będzie finansować rozwoju z bieżących finansów firmy.

Kredyt nie zawsze będzie przyznany

Właściciele firm najczęściej w poszukiwaniu dodatkowego finansowania wybierają się do banku. Banki mają bowiem sporo ofert dla klientów firmowych. Do wyboru są kredyty gotówkowe, obrotowe oraz konsolidacyjne, można również wnioskować o spory limit w koncie firmowym, który sprawdzi się wtedy, gdy pojawią się nieprzewidziane wydatki. Aby jednak otrzymać kredyt na firmę, trzeba spełnić wiele formalności. Banki z roku na rok mają coraz bardziej restrykcyjną politykę przyznawania kredytów i wymagają od wnioskodawców dostarczania całych stert dokumentów. Na decyzje kredytową również czeka się dosyć długą, gdyż analitycy bankowi muszą sprawdzić kondycję finansową przedsiębiorstwa i jego zdolność kredytową. Czasem bywa też tak, że pomimo spełnienia wszystkich warunków, kredyt nie zostanie przyznany i trzeba szukać innych rozwiązań finansowych.

Wypróbuj program do faktur vat

Sprawdzone pożyczki w firmach pozabankowych

Dobrą alternatywą dla kredytów, także w przypadku firm, mogą być pożyczki pozabankowe. Popularne pożyczki bez BIK to dobre rozwiązanie szczególnie dla małych firm, które potrzebują niewielkiego zastrzyku gotówki na start czy w przypadku chwilowych kłopotów finansowych. Są łatwo przyznawalne, składanie wniosku jest bezproblemowe, a czas oczekiwania na decyzję pożyczkową jest bardzo krótki. Dzięki temu można cieszyć się dodatkową gotówką praktycznie tego samego dnia, w którym złożyło się wniosek. Oprócz chwilówek, w firmach pozabankowych dostępne są również pożyczki ratalne na dosyć wysokie kwoty. Funkcjonują one na zasadzie podobnej do kredytów bankowych. Spłaca się je w wygodnych ratach, które nie obciążają nadmiernie firmowego budżetu. Pożyczka w firmie pozabankowej to bardzo dobra opcja dla tych właścicieli firm, którym zależy przede wszystkim na czasie, a jednocześnie potrzebują dodatkowej gotówki bez zbyt dużych formalności. Owszem, tego rodzaju rozwiązanie jest nieco droższe niż kredyty bankowe, jednak czasem jest to jedyny sposób na uzyskanie dodatkowej gotówki na działanie firmy. Warto więc z pożyczek korzystać, jednak z rozwagą i z rozsądkiem – każde zobowiązanie musi być bowiem terminowo spłacane, w przeciwnym razie może doprowadzić do sporych kłopotów finansowych.

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*