Co powinien wiedzieć instruktor fitness o odżywkach?

151644740_XS

Odżywki MyProtein

Odżywki MyProtein charakteryzują się dużą zawartością białka, gotowego do przyjęcia zaraz po otworzeniu. Mogą mieć wiele smaków, np. waniliowe, o konsystencji budyniu, bardzo łatwe do szybkiego spożycia. Jest to wygodna i smaczna forma odżywki białkowej, nie zawierająca zbędnych tłuszczy i węglowodanów, szczególnie polecana dla ludzi aktywnych. W skład MyProtein wchodzą białka serwatkowe. Odżywka taka może zawierać 1 gram cukru i 2 gramy tłuszczu. Może więc być doskonałą alternatywą dla słodkich deserów. Można ją jeść na zimno, oraz polecana jest także dla wegetarian (zobacz szczegóły np. tutaj: http://gymprofit.pl/).

Co nam daje taka odżywka?

Jak wiadomo ciało ludzkie jest „zrobione” z białka i wody. Żyjąc aktywnie, zużywamy mnóstwo energii, a zapotrzebowanie na białko rośnie w miarę jego utraty.Jeśli nie mamy czasu na szybkie przygotowanie koktajlu białkowego, można spożyć taką odżywkę i szybko uzupełnić niedobór białek w organizmie. Odżywki MyProtein są także doskonałym „paliwem” dla mięśni. Zawierają np. m.in. leucynę i izoleucynę,które  są uważane za niezbędne aminokwasy.

Człowiek nie mógłby bez nich przeżyć, gdyby nie dostarczał ich w pożywieniu.Są różne rodzaje odżywek MyProtein. Niektóre zawierają glutaminę, która jest aminokwasem endogennym. Nasz organizm może ją wytworzyć, ale w niewielkich ilościach, dlatego ważne jest, aby dostarczać ten składnik w naszej diecie. Jest ona potrzebna do wzrostu mięśni i odgrywa ważną rolę w naprawie uszkodzonej tkanki. Aby wspomóc energię i koncentrację naszego organizmu, powinno się uzupełnić także dietę w odżywkę MyProtein zawierającą niezbędne kwasy tłuszczowe, które mogą obniżać poziom złego cholesterolu, poprzez zmniejszanie agregacji płytek krwi. Jest to seria odżywek w proszku przygotowana z nasion lnu.

Seria tych odżywek wspomaga naturalnie czynności organizmu, szczególnie dla ludzi aktywnych, uprawiających sporty, lub ćwiczenia wysiłkowe. Długie i intensywne treningi mogą wyczerpać całkowicie zapasy energetycznych węglowodanów i osłabić tym samym nasze mięśnie. Wprawdzie bronią się one przed totalnym zniszczeniem, intensywnie tworząc białka mięśniowe, o ile mają je z czego budować. I tutaj właśnie pojawiają się z pomocą odżywki MyProtein, które są dla naszych zmęczonych i wygłodniałych mięśni najlepszą pożywką, ponieważ zmniejszają odczucie zmęczenia, obniżają wrażliwość mięśni na ból, przyspieszają tworzenie białek mięśniowych, oraz ogólnie wspierają nasz układ odpornościowy.

Dla kogo odżywki MyProtein?

Sprzęt do badmintonaW budowaniu masy mięśniowej pomagają nam ćwiczenia wysiłkowe na różnych sprzętach. Jednak taka masa mięśniowa ma swoje wymagania i nie bierze się z niczego. A już na pewno nie z samych ćwiczeń. Organizm zużytkowując energię, potrzebuje ją wciąż uzupełniać. Samymi ćwiczeniami daleko nie zajedziemy. Możemy doprowadzić niejako do uszkodzenia mięśni, jeśli nie dostarczymy im odpowiedniego pożywienia. Odżywki MyProtein spełniają te oczekiwania szczególnie dla ludzi korzystających z siłowni, na której pragną oni rzeźbić swoje ciała. Począwszy od kulturystów, a skończywszy na sprinterach wszyscy aktywni i ciągle czynni wysiłkowo, powinni zadbać o swoje mięśnie. Tutaj nie wystarczy dużo jeść.

Ważne, aby w jedzeniu znajdowały się odpowiednie składniki, których potrzebuje nasz organizm do regeneracji utraconej podczas ćwiczeń, energii.Aby nasze ciało było zdrowe i radziło sobie z zagrożeniami zewnętrznymi, aby nasza kondycja odzwierciedlała nasze samopoczucie, potrzebne jest coś więcej, niż domowy obiadek, lub fast food na szybko. Szczególnie ten ostatni jest wyjątkowo niepożądany, a wręcz powiedziałabym, że jest swoistą trucizną dwudziestego pierwszego wieku. Dlatego aby być zdrowym, o dobrej kondycji, aby można było bez obawy trenować wysiłkowo na siłowni, potrzeba uzupełniać niedobory organizmu właśnie odżywkami MyProtein, gdyż zostały one właśnie po to stworzone. Odżywki MyProtein są dla ludzi aktywnych, wymagających od siebie, nie znoszących leżakowania na kanapie przed telewizorem i dbających o własne ciało i jego potrzeby.

1 odpowiedzi "Co powinien wiedzieć instruktor fitness o odżywkach?"

  1. Dla mnie najlepszą odżywką jest dobre mięcho :) Nie jakieś suchary tylko białko. Nie łykam oczywiście żadnych supli, tylko naturlanle białko pochodzenie zwierzęcego – najlepiej przyswajalne. Ale żeby nie było od razu, że smażone nie zdrowe to uprzedzam Was – mięsko grillowane jem :) Zainwestowałem nawet w girlla do domu (bezdymny) z LotusGrilla (takie coś http://zdroweimarkowe.pl/18-grille). Nie był może tani, ale mięsko z niego jest soczyste i smaczne. Dużo jem mięsa więc dla mnie to podstawa aby go zdrowo przyrządzić. Polecam!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*