Chcesz odnieść sukces? Zbuduj swoją wiarygodność w biznesie

bigstock-Trust-Concept-In-Business-103751033-862x423

Jaka cecha oddziela przedsiębiorców cieszących się z sukcesów i renomy od tych, którzy spadają na dno? Wiarygodność.

Dlaczego wiarygodność?

Zastanów się nad przedsiębiorcą, który stara się przekonać zespół inwestorów do realizacji nowego i innowacyjnego pomysłu bez udowodnionego potencjału. Albo pomyśl o przedsiębiorcy, który napotyka na problemy i potrzebuje swoich partnerów biznesowych, aby wydłużyć kredyt na kilka dni, tygodni lub nawet miesięcy.

Oczywiście, istnieje wiele wielkich cech, które można przypisać skutecznemu manewrowaniu tymi sytuacjami, ale mając reputację jako wiarygodny przedsiębiorca, który robi wszystko, aby pozostać wiernym danemu słowu i ma na swoim koncie nie tylko historię sukcesów, ale też czystą historię w KRS (sprawdź swoją historię na tej stornie) stwarza się wiarygodność, którą niestety można też stracić w mgnieniu oka.

Nie ma złotej recepty na to jak stać się z dnia na dzień bardziej wiarygodnym partnerem biznesowym, ale można tworzyć swoją firmę w sposób strategiczny, co przyczyni się do zwiększenia jej wiarygodności.

1. Bądź wrażliwy.

Musisz mieć w sobie i wykazać empatię dla ludzi w zespole i Twoich klientów. Wykracza to poza bycie politycznie poprawnym w firmie, chodzi o to, by w pełni zrozumieć pragnienia i potrzeby wszystkich zainteresowanych stron. Na przykład, jeśli jesteś na etapie start-upu i wciąż podkreślasz, jak ważne jest ograniczenie kosztów w tym momencie rozwoju firmy, a równocześnie pokazujesz się w biurze swoim nowym BMW na pewno nie zbudujesz wiarygodności swoich słów.

2. Bądź szczery

Kłamstwo z całą pewnością zmiażdży Twoje wysiłki, ale także umyślne upiększanie lub dostarczanie informacji poza kontekstem, selektywnie lub w sposób manipulacyjny. Chodzi o przejrzystość – uzyskanie jej powinno być jednym z nadrzędnych celów wszystkich przedsiębiorców, więc po prostu mów jak jest o firmie i jej celach.

3. Bądź realistą.

Optymizm jest cechą pasującą do określenia przedsiębiorcy, ale nie wtedy, gdy przekracza linię nadmiernego upiększenia tego, co się dzieje w firmie. Po prostu bądź sobą. Wszyscy zainteresowani docenią to.

Posiadanie umiejętności niezbędnych do osiągnięcia Twoich celów na pewno ułatwi ich osiągnięcie. Zrozum jednak, że wiedza nie zawsze przekłada się na przywództwo, a w rzeczywistości niektórzy ludzie, którzy koncentrują się tylko na określonych obszarach wiedzy, nie dostrzegają znaczenia dyscyplin i umiejętności. Jako przedsiębiorca chcący zbudować swoją wiarygodność musisz znaleźć równowagę między zdobywaniem wiedzy i umiejętnościami niezbędnymi do prowadzenia zespołu.

Poza tym, koniecznie ucz się rozpoznawać osiągnięcia w swojej firmie i swojej karierze. Nawet małe osiągnięcia można uznać za godne pochwały, jeśli są bezpośrednio związane z budowaniem wiarygodności. Bądź dumny i z Twoich osiągnięć i pozwól im mówić o twojej wiarygodności więcej niż słowa.

Wszystkie te wskazówki są świetne do budowania wiarygodności, ale pamiętaj, że proces może potrwać wymagać wielu lat ciężkiej pracy. Ważniejsze jest to, że niezrozumiały wybór lub unikalny błąd może zniszczyć całą pracę w ciągu kilku minut. Nie dopuść do tego!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*