Certyfikowane place zabaw – na co zwrócić uwagę

bezpiecznenawierzchnienaplacezabawzplytgumowychsbriepdm

Jak urządzić bezpieczne i przyjazne place zabaw? Jednym z głównych czynników, decydujących o bezpieczeństwie dzieci jest miękkie podłoże na place zabaw. Powstaje coraz więcej nowoczesnych placów zabaw, wyposażonych w gumową nawierzchnię, które nie tylko są bardzo estetyczne, atrakcyjne, służą do zabawy interaktywnej i cieszą dzieci ale są przede wszystkim bezpiecznie.

Bezpieczne place zabaw

Przyjmuje się, że zła nawierzchnia jest przyczyną 60 proc. wszystkich wypadków na placach zabaw.

FlexiZone, to producent bezpiecznych nawierzchni na place zabaw. Oferujmy certyfikowane, znane i sprawdzone podłoża gumowe, wykonane z najlepszych materiałów oraz najwyższej jakości, a co najważniejsze – posiadające certyfikaty. Wykonujemy nawierzchnie z wysokiej jakości gumy o różnej szerokości. Posiadamy między innymi płyty SBR, płyty EPDM, brukową kostkę gumową oraz elastyczne nawierzchnie wylewane.

Certifikat HIC

Polska norma W normie PN-EN 1177 odnoszącej się do nawierzchni na plac zabaw zastosowano tak zwane  kryterium urazu głowy (HIC) wyrażane w centymetrach, którego wartość oznacza maksymalną wysokość upadku, przy której uderzenie głową o podłoże nie jest groźne dla zdrowia użytkownika . Nasze podłoże na plac zabaw posiada atest PZH oraz zapewnia bogactwo wzorów i kolorów, a także oferuje elementy sensoryczne, pobudzające dzieci do aktywności, przyjemne dla stóp, pobudzające strefy refleksyjne odpowiedzialne za rozwój reflektoryczny, łączące w sobie elementy poznawcze różnych struktur i kształtów. System nakładania grafik umożliwia personalizację i wtopienie dowolnych znaków, kształtów czy liter.

Dzięki naszym nawierzchniom syntetycznym, w postaci kostki gumowej, place zabaw stają się najbezpieczniejsze pod względem ryzyka upadków z przyrządów zabawowych. Nawierzchnia poliuretanowa jest  gładka, antypoślizgowa i odporna  na ścieranie, to doskonałe rozwiązanie, gdyż cechuje się dużą wytrzymałością i elastycznością. Nie chroni ona przed upadkiem, jednak może zamortyzować energię uderzenia.

Jeśli zostaną ustawione na niej wszystkie huśtawki, trampoliny czy drabinki – zabawa staje się o wiele bezpieczniejsza. Przede wszystkim amortyzuje potencjalny upadek z przyrządów zabawowych z wysokości do 3m . Elastyczność płyt, oraz delikatne uginanie pod naciskiem zapewniają ochronę stawów oraz amortyzacje.

Nawierzchnie placów zabaw powinny także umożliwiać użytkowanie obiektów przy niekorzystnych warunkach pogodowych, stąd nasze płyty gumowe są wysoko przepuszczalne a więc odprowadzają wodę – można z nich korzystać nawet zaraz po deszczu.

Dzięki specjalnej technologii, płyty gumowe są łatwe w utrzymaniu czystości a także w pielęgnacji.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*