Sprawdzamy poziom wilgotności w miejscu pracy – co robić jeśli jest za wysoki?

loewe-technologies-4aQx0R9kucg-unsplash

Na jakość i wydajność naszej pracy ma wpływ wiele czynników we wnętrzu, w którym wykonujemy swoje obowiązki zawodowe. Jednym z nich jest poziom wilgotności powietrza, który wraz z temperaturą powinny tworzyć właściwy mikroklimat pomieszczenia biurowego. Jeśli jest zbyt wilgotno, zdecydowanie nie będzie to korzystne dla naszego zdrowia i wydajności w pracy na co dzień.

Wilgoć w pomieszczeniach nie jest niczym rzadko spotykanym. Może się zdarzać zarówno w starych budynkach, jak i w całkiem nowym budownictwie. Powodem może być niesprawna wentylacja, zbyt duża liczba użytkowników i urządzeń generujących ciepło, a także wadliwie wykonana termomodernizacja budynku. Problemem często bywają również stuprocentowo szczelne okna, które nie prowadzą wymiany powietrza. Dobre okna powinny być wyposażone w mikrowentylację, która pozwala na szybkie pozbycie się problemu wilgoci. Jeśli na przyczynę wilgoci nie mamy zbyt dużego wpływu, warto szukać rozwiązań, które pozwolą nam na pozbycie się jej objawów.

Osuszanie powietrza w biurze

Jeśli chcemy, aby mikroklimat w biurze był zdecydowanie korzystny, zadbajmy o to, by poziom wilgoci nie był zbyt wysoki. Dobrym rozwiązaniem może być inwestycja w biurowy osuszacz powietrza, który pochłania wilgotne powietrze, a wypuszcza już osuszone. Takie rozwiązanie dobrze się sprawdza zarówno w domach, jak i w biurach, a nawet w dużych halach produkcyjnych. Bez względu na to, czy wybieramy osuszacz budowlany, czy dużo prostszy osuszacz do biura, warto zadbać o to, by było to urządzenie pochodzące od dobrego producenta, który cieszy się popularnością na rynku osuszaczy. Urządzenie musi być sprawne, wydajne, dopasowane pod względem mocy do metrażu pomieszczenia. Dzięki wykorzystaniu osuszacza, można w krótkim czasie pozbyć się problemu nadmiernej wilgoci.

Klimatyzacja może osuszyć powietrze

Dobrym rozwiązaniem, które ma wpływ na poziom wilgotności we wnętrzu, jest również klimatyzacja. Sprawnie działające klimatyzatory pochłaniają z powietrza nie tylko ciepło, ale również wilgoć. To, które jest nadmuchiwane do wnętrza jest chłodne i suche. Po zainstalowaniu klimatyzacji można więc od razu zauważyć zmianę jakości powietrza nie tylko pod względem temperatury. Co więcej, klimatyzacja może pomóc także w innych kwestiach związanych z wilgocią. Gdy we wnętrzu wilgoć jest zbyt duża, rozwijają się drobnoustroje chorobotwórcze, bakterie, pleśnie i grzyby. Nowoczesne klimatyzatory są wyposażone w zaawansowane technologicznie filtry, które pochłaniają z powietrza wszelkie zanieczyszczenia, szkodliwe substancje, działają antybakteryjnie i kompleksowo oczyszczają powietrze. Inwestując w dobrą klimatyzację możemy więc mieć pewność, że wnętrze biura będzie nie tylko schłodzone i osuszone, ale również jakość powietrza znacznie wzrośnie. A to znacznie poprawi komfort przebywania w pomieszczeniu, a więc również jakość pracy osób, które wykonują w nim swoje obowiązki zawodowe.

1 odpowiedzi "Sprawdzamy poziom wilgotności w miejscu pracy – co robić jeśli jest za wysoki?"

  1. Bardzo dobry artykuł. Czy to osuszacze powietrza czy klimatyzatory wpływają pozytywnie na nasz komfort i zdrowie, o ile zastosujemy się oczywiście do wymienionych porad i zadbamy o regularne przeglądy i czyszczenie urządzeń.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*