Osocze bogatopłytkowe – w służbie tam, gdzie to potrzebne

womens-2359569_960_720

Osocze bogatopłytkowe to wysoce skuteczny produkt komórkowy, pochodzący wyłącznie z Twojej własnej krwi. W porównaniu z rozwiniętymi i złożonymi terapiami opartymi na komórkach macierzystych – jest łatwy do uzyskania i szybkiego wytwarzania, a zatem mniej kosztowny. Zawiera wiele korzystnych czynników wzrostu, które okazały się skuteczne w wielu różnych obszarach zastosowań, takich jak ortopedia, kosmetyka czy gojenie ran.

Osocze bogatopłytkowe zwykle uzyskuje się z 20-40 cm3 własnej krwi pacjenta. Następnie w laboratorium płytki krwi są zagęszczane (z uzyskanej krwi) i przygotowywane do ponownego wstrzyknięcia w miejsce, w którym są potrzebne lub w razie potrzeby połączone z komórkami macierzystymi. Należy zauważyć, że osocze bogatopłytkowe działa w synergii z naszymi terapiami opartymi na komórkach macierzystych, aby zapewnić silniejsze i skuteczniejsze leczenie.

Czynniki wzrostu zwykle występujące w osoczu bogatopłytkowym

Płytki krwi zawierają czynniki wzrostu, które po wydzieleniu odpowiadają za:

  • rekrutacja i aktywacja innych (macierzystych) komórek do uszkodzonego miejsca w celu przyspieszenia gojenia

  • zwiększona produkcja kolagenu (tkanki łącznej)

  • inicjacja tworzenia naczyń krwionośnych (antygenowa)

  • indukcja różnicowania komórek

  • indukcja mineralizacji kości

  • indukcja regeneracji tkanek

  • indukcja odmładzania tkanek

  • indukcja adhezji tkanek

Generowanie osocza bogatopłytkowego z krwi autologicznej

elu wytworzenia autologicznego (dla pacjenta) osocza, pobiera się krew z naczynia krwionośnego w ramieniu. Ta próbka krwi jest następnie zagęszczana w krótkim i bezpiecznym, zamkniętym procesie. Po zaledwie 30 minutach pobieranie próbek i kontrola jakości są zakończone i można zastosować osocze bogatopłytkowe tam, gdzie jest to potrzebne.

Jest to skoncentrowane w krótkim i bezpiecznym, zamkniętym procesie. Po zaledwie 30 minutach pobieranie próbek i kontrola jakości są zakończone i można zastosować tak utworzony preparat.

Potwierdzona skuteczność w wielu schorzeniach ortopedycznych

Prędzej czy później prawie każdy w swoim życiu cierpi na ortopedyczne problemy medyczne. Obecnie dostępne leki na większość problemów ortopedycznych są bardzo ograniczone i zwykle koncentrują się na łagodzeniu bólu, tak jak w przypadku niesteroidowych leków przeciwzapalnych i kortyzonu. Kiedy leki nie są w stanie zaoferować pomocy, ostatecznie jedyną opcją jest operacja medyczna. Wszystkie metody są stosunkowo dosadne i dają ograniczone, trwałe efekty. To jest powód, dla którego terapie oparte na komórkach macierzystych fundamentalnie zmieniają grę: osocze bogatopłytkowe jest stosunkowo prostym prekursorem terapii opartych na komórkach macierzystych z długą historią udanych badań klinicznych.

Zastrzyki z osocza bogatopłytkowego składają się ze skoncentrowanych płytek krwi wyizolowanych z własnej krwi pacjenta. Zmniejsza to ból i wspomaga naturalny proces gojenia. Zastrzyki wykonuje się zwykle w uszkodzoną chrząstkę i ścięgna. Osocze bogatopłytkowe odbudowuje i regeneruje tkanki. Może być stosowany w powszechnych urazach ścięgien, takich jak łokieć tenisisty czy zapalenie ścięgna Achillesa.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*