Biznes z dojazdem do klienta? To się opłaci!

carpet-Cleaning-photo1

Każda usługa wykonywana u klienta posiada swoje wady i zalety. I to dla każdej ze stron. Nie wszyscy klienci lubią, kiedy obcy kręcą się im po domu, czy biurze, wykonując zleconą usługę. Także zleceniobiorca musi doliczać do swych wydatków koszty dojazdu do klienta. Jednak są takie usługi, których nie da się wykonać na terenie firmy. Trzeba jechać do klienta i wykonać ją na miejscu. Ale każdy medal ma dwie strony. Są też i dobre „strony” takiego przedsięwzięcia. Kontakt z ludźmi, wykonanie usługi tak, jak sobie tego klient życzy, czyli nie ma jakichś wielkich poprawek, reklamacji itp. Klient może cały czas nadzorować pracę, co znacznie skraca czas odbioru po jej wykonaniu. Taki biznes zapewni dobre relacje pomiędzy stronami, choćby ze względu na częsty kontakt, nadzór, doradztwo itp.

Jakie są to prace?

Wszelkie prace zlecone, wykonywane na terenie wskazanym przez klienta. M.in., mogą to być prace budowlane (remonty), hydrauliczne, sprzątające itp. Dobrym pomysłem na założenie biznesu z dojazdem do klienta może być mycie i czyszczenie samochodów, oraz tapicerki metodą parową. Wiadomo, że para wyczyści wszystko. Jeśli chodzi o samochód, podczas jego eksploatacji zbierają się w nim zanieczyszczenia, które użytkownik takiego samochodu nie jest w stanie sam wysprzątać. Np. tapicerka samochodowa może ulec poplamieniu – co bardzo często się zdarza, ponieważ w samochodzie zwykliśmy także jeść i pić. Każda plama ma swój „czas żywotności” jeśli jest przestarzała, wtedy trudniej ją wyczyścić. Nie każdemu chce się od razu to robić. Zostawiamy plamę „na potem i na święty nigdy”. To normalna kolej rzeczy. Z czasem takie plamy panoszą się na tapicerce, złudnie ją dekorując. Co zatem należy zrobić? Wystarczy wezwać firmę zajmującą się czyszczeniem samochodów u klienta. Nie musi to być garaż. Można także czyścić na parkingu przyblokowym.

Ktoś pomyśli, że nie można! Przecież jest zakaz mycia samochodów na parkingach, w miastach. Mycia może i tak, ale czyszczenia parowego już nie. Para nie zostawia po sobie kałuż wody w obrębie samochodu, a potrafi wyczyścić nie gorzej niż profesjonalna myjnia, do której przecież trzeba podjechać osobiście. Nie tylko mycie parowe aut u klientów – to dobry i opłacalny biznes. Także pranie i czyszczenie dywanów, wykładzin w mieszkaniach prywatnych, biurach, magazynach i wszędzie tam, gdzie one się znajdują. Nie wystarczy, że klient odkurzy sobie dywan. Może to robić nawet kilka razy dziennie. Nigdy nie osiągnie takiego efektu, jak przy profesjonalnym czyszczeniu i praniu dywanów i wykładzin, nawet na sucho (zobacz przykładową ofertę tego typu np. tutaj http://warszawa-pranie-dywanow.pl/wilanow/).

Czy warto mieć biznes z dojazdem do klienta?

pl8Wszystko zależy od tego, jak taki biznes prowadzimy i jak się przykładamy do wykonywanej usługi. Klienci są wymagający i nic tu nie można robić „po łebkach”. Jeśli ktoś płaci, także i wymaga. Praca wykonana rzetelnie, na pewno da odpowiednie efekty, oraz darmową reklamę, gdyż zadowolony klient poleci firmę swoim znajomym, czy też rodzinie. Dlatego jak najbardziej warto zainwestować w taki biznes.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*