Bezpiecznie i wygodnie, czyli podziemne parkingi strzeżone Kraków

parkingi strzeżone Kraków

Problemy z parkowaniem stają się w większych miastach coraz powszechniejsze. Z jednej strony poruszanie się autem jest najwygodniejszym rozwiązaniem. To z reguły szybszy środek transportu, niż autobusy bądź pociągi, do których rozkładów to my musimy się dopasować. Z drugiej jednak strony kłopoty ze znalezieniem miejsca postojowego potrafią uprzykrzyć życie niejednemu kierowcy. Strefy z zakazem parkowania coraz powszechniejsze w centrach miast, na przykład w Krakowie, wydają się zajmować coraz większe przestrzenie, przez co kierowcy borykają się niemałym wyzwaniem. Odpowiedzią na te niedogodności są podziemne parkingi strzeżone Kraków.

Parkingi strzeżone Kraków – w sercu miasta

Jednym z takich miejsc jest chociażby parking położony przy Placu na Groblach 24 z wjazdem od ul. Powiśle. Swoją nazwę „Wawel” zawdzięcza lokalizacji tuż przy osławionym wzgórzu wawelskim. By dotrzeć do słynnej katedry i zamku polskich królów, potrzebujemy zaledwie sześciu, siedmiu minut piechotą. To świetne rozwiązanie dla turystów lub osób mających coś do załatwienia w centrum miasta. Parking Wawel jest idealnym punktem wypadowym do zwiedzania najważniejszych atrakcji turystycznych. Na wyciągnięcie ręki mamy Rynek Główny z Sukiennicami i kościołem Mariackim. Parking sąsiaduje również z bulwarami wiślanymi, które są idealnym miejscem do długich spacerów wzdłuż rzeki. Jeśli wybieramy się do centrum wieczorem na spektakl do teatru bądź planujemy kolację w jednej z krakowskich restauracji, parkingi strzeżone Kraków mogą okazać się niezastąpione. Na pewno oszczędzą nam stresującego poszukiwania miejsca postojowego.

Gdzie bezpiecznie zostawić auto? Parkingi strzeżone Kraków

Dużą zaletą takich miejsc jest całodobowa ochrona. Parkingi strzeżone Kraków to miejsca, w których naszemu samochodowi nic nie grozi. Bezpieczeństwo zapewnia system kamer monitorujących oraz pracownicy ochrony będący na miejscu. To może okazać się szczególnie istotne dla osób, które potrzebują zostawić auto na dłuższy okres czasu, na przykład w związku z wakacjami. Takie parkingi są z reguły czynne całą dobę, siedem dni w tygodniu. Ponadto na ich terenie znajdują się interkomy, które służą do komunikacji z pracownikami parkingu. Jeśli nie chcemy ryzykować kradzieży bądź przypadkowego uszkodzenia pojazdu, warto zdecydować się na tę opcję. Często pozostawianie auta na osiedlowym, niestrzeżonym parkingu może skończyć się zdecydowanie większym wydatkiem niż jednorazowa opłata parkingowa w miejscu strzeżonym.

Polecane parkingi strzeżone Kraków

Parkingi strzeżone Kraków mają swoje cenniki, które uwzględniają ceny za jednorazowe postoje, jak również abonamenty. Ta druga opcja, w przypadku regularnego korzystania z przestrzeni postojowych, gwarantuje oszczędność pieniędzy. Zatem warto w takich przypadkach zapoznać się z ofertą danego parkingu. Często zniżki dotyczą dni roboczy i określonych godzin porannych. Uiszczanie opłat nie jest skomplikowane. Najczęściej możemy to zrobić w formie gotówki lub karty w specjalnych automatach. Korzystając między innymi z parkingu „Wawel” przy Placu na Groblach 24, kierowca ma 15 minut od momentu opłaty na opuszczenie parkingu. Jeśli zależy nam na paragonie, musimy wybrać w automacie odpowiedni przycisk. W takim przypadku skorzystajmy z kasy automatycznej. Do wyboru mamy jeszcze ekspresową kasę pay pass, która przyjmuje wyłącznie karty zbliżeniowe, jednak nie wydaje paragonów. Dla właścicieli firm istotną opcja jest wystawianie faktury. Korzystając chociażby z parkingu „Wawel” mamy taką możliwość, jednak musimy wówczas udać się do Biura Obsługi Klienta lub przesłać paragon pocztą wraz z danymi do faktury.

Parkingi strzeżone Kraków – cennik

Parkingi strzeżone Kraków mają wiele zalet, takich jak bezpieczeństwo i wygoda, ale również większa dostępność miejsc. Jeden z największych parkingów w Krakowie, znajdujący się przy Wawelu, dysponuje aż 600 miejscami postojowymi. To szczególnie ważne, gdy jesteśmy w pośpiechu i każde pięć minut poświęcone na szukanie wolnej przestrzeni do zaparkowania zwiększa nasze spóźnienie. Ceny zaczynają się już od 6,50 zł za godzinę w dni robocze. W cenniku znajdziemy również promocje w godzinach 8:00 – 12:00.

Czy na pewno uda mi się tu wjechać? Parkingi strzeżone Kraków

Dla wielu kierowców parkowanie należy do jednych z mniej przyjemnych czynności ze względu na niesprzyjające warunki, jak ograniczona przestrzeń czy towarzyszący ruch. Podziemne parkingi strzeżone Kraków to dużo większy komfort parkowania. Nie musimy się martwić o kolidowanie z ruchem samochodowym ani poruszających się dookoła pieszych. W dzisiejszym świecie pełnym gonitwy i walki z czasem warto wybierać rozwiązania, które zaoszczędzą nam dodatkowej dawki stresu. Spokojne parkowanie to zatem mniej oczywista, acz znacząca zaleta parkingów podziemnych. Pozwólmy sobie na wygodę! Korzystając z takich rozwiązań zapomnimy o stresującym szacowaniu, czy nasz samochód zmieści się między stojące auta. Na strzeżonym parkingu każde miejsce jest ponumerowane i wyraźnie oznaczone.

 

 

Polecamy:
Odpowiednie gospodarowanie odpadami – czy Twoja firma robi to dobrze?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*