Beton vs drewniane słupki ogrodzeniowe – co jest lepsze dla Twojej nieruchomości komercyjnej?

fencing-3577122_960_720

wój ogród i komercyjna własność będą na pewno mocno korzystać z ogrodzenia, ale wybór samego materiału z jakiego będzie wykonane – to już o wiele bardziej praktyczna decyzja. Czy chcesz postawić na drewniane czy betonowe słupki ogrodzeniowe?

Jest to pytanie, które wielu przedsiębiorców sobie zadaje i chociaż nie ma żadnej konkretnej odpowiedzi, możesz rozważyć różne opcje, analizując wady i zalety każdego indywidualnie, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla swoich potrzeb. Spójrz poniżej, aby zobaczyć, który z dwóch typów materiałów oferuje najwięcej korzyści.

Betonowe słupki ogrodzeniowe

Zalety

Betonowe słupki ogrodzeniowe są zwykle bardziej wytrzymałe niż jakakolwiek inna odmiana, dzięki czemu możesz spokojnie mieć pewność, że Twoje ogrodzenie jest teraz solidnie zbudowane. Jeśli będziesz cieszyć się bardziej wytrzymałym słupkiem – możesz również mieć pewność, że w najbliższym czasie nie będziesz musiał go zastępować, tym bardziej jeśli wykończysz go takim elementem jak daszki betonowe. Betonowy słupek ogrodzeniowy może trwać przez dziesięciolecia, jeśli jest utrzymany w dobrym stanie.

Niewiele trzeba będzie zrobić, aby betonowy słupek był w dobrym stanie, ponieważ nie wymaga tak dużej uwagi, gdy zostanie już zainstalowany.

Niedogodności?

Pomijając wszystkie zalety, jakie mogą przynieść betonowe ogrodzenia dla Twojej nieruchomości, ich wadą jest to, że są nieco droższe niż inne typy poczty.

Beton jest oczywiście jednym z najcięższych materiałów i z tego powodu sprawia to, że ​​betonowe słupki są nieco trudniejsze do zainstalowania – zwykle wymagają więcej niż jednej parę rąk.

Drewniane słupki ogrodzeniowe

Zalety

Drewno często może być postrzegane jako bardziej stylowe i bardziej właściwe, jeśli chodzi o stworzenie atrakcyjnego ogrodu. Często może pasować pod dodatkowe funkcje, takie jak drzewa i deski.

Panele płotowe można przymocować do drewnianych słupków ogrodzeniowych, które mogą wyeliminować denerwujące odgłosy podczas silnych wiatrów, które betonowe słupki ogrodzeniowe mogłyby wydawać, jeśli nie są bezpiecznie zamocowane.

Niedogodności?

W przypadku każdego materiału drewnianego istnieje znacznie większe ryzyko pękania i gnicia, gdy jest on narażony na działanie czynników atmosferycznych. Chociaż nie ma to znaczenia dla paneli aż tak bardzo, ważne jest, aby słupki były wystarczająco mocne, aby mieć pewność, że cały płot spełnia swoje zadanie.

Drewniane słupki często wydają się prostym rozwiązaniem, które tworzy łagodny obwód wokół twojego ogrodu. Podobnie jak w przypadku paneli, twoje drewniane słupki ogrodzeniowe będą wymagały więcej konserwacji niż betonowy słupek. Drewno musi być traktowane konsekwentnie, aby zapewnić odporność na żywioły i trwać dłużej.

Czynniki atmosferyczne występują we wszystkich materiałach, ale jeśli mieszkasz w miejscu, w którym twój ogród jest narażony na silne wiatry i dużo wody – twoje drewniane słupki ulegają szybszemu pogorszeniu. Oznacza to jeszcze więcej wydatków przy częstszej wymianie.

Oczywiście obydwa materiały do ​​ogrodzenia mają swoje zalety i wady, a ostateczna decyzja zależy od Twojego budżetu i lokalizacji, ale dla większej niezawodności i długotrwałego rozwiązania, lepiej zrobisz stawiając na opcje betonowe.

Polecamy:
Agencja czy na własną rękę? Zaufaj pośrednikowi

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*