Atrakcje na koszt firmy – na co możemy sobie pozwolić podczas delegacji?

celebrate-celebration-cheers-1268558

Wyjazdy w podróże służbowe i delegacje są chlebem powszednim wielu pracowników zatrudnionych w mniejszych i większych firmach. Działalność w wielu branżach polega bowiem na aktywnym poszukiwaniu klientów, nowych rynków zbytu, a także na kontaktach z klientami i kontrahentami z różnych regionów kraju. Pracownicy w delegacji przede wszystkim powinni skupić się na pracy, jednak w miarę możliwości mogą sobie pozwolić także na odrobinę luzu i różne ciekawe atrakcje.

Wiele atrakcji na wyjazdach służbowych wiąże się przede wszystkim z dobrym zaprezentowaniem się przed potencjalnymi klientami czy kontrahentami. Firmy mają zwykle spore środki na wydatki reprezentacyjne, pracownicy w delegacjach mogą więc sobie pozwolić na zaproszenie kontrahentów czy partnerów biznesowych na obiad, kolację, ciekawą wycieczkę czy nawet rejs jachtem. Czarter jachtu Tesia bądź innych jednostek pływających to doskonałe rozwiązane dla firm, które chcą z pozytywnej strony zaprezentować się przed klientami czy kontrahentami.

Wydatki, które dają perspektywy

Wynajęcie jachtu i krótki rejs to świetne rozwiązanie podczas delegacji, szczególnie w sezonie letnim, gdy pogoda aż się prosi, by ją ciekawie wykorzystać. Jeśli wybieramy się w podróż służbową do turystycznych miejscowości, które latem tętnią życiem, możemy sobie bez problemu pozwolić na spędzenie wolnego czasu w atrakcyjnych warunkach na łódce. Oczywiście, zanim wynajmiemy jacht, warto upewnić się, na jakie wydatki pracodawca się zgadza i w jaki sposób będą one rozliczane. Pracownicy zwykle mają jakiś limit wydatków na wyjeździe, których nie należy przekraczać. Zbyt wysokie kwoty wydane w krótkim czasie mogą być bowiem bardzo podejrzane i w efekcie pracownik będzie musiał po powrocie tłumaczyć się z każdej wydanej złotówki. Jeśli więc w czasie wyjazdu służbowego decydujemy się na rejs jachtem, warto zadbać o to, by była to korzystna finansowo opcja, a nie wybierać jachtu z najwyższej półki cenowej.

Rezerwacja z wyprzedzeniem

Aby podróż służbowa była udana i delegacja przyniosła korzyści w postaci dobrych umów czy nowych, świetnych kontaktów, powinna być odpowiednio zaplanowana i zorganizowana z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Jeśli marzy nam się wypad na jacht, warto zarezerwować łódkę odpowiednio wcześniej. Na ostatnia chwilę, szczególnie w szczycie sezonu, raczej trudno będzie znaleźć sprawdzony i dobrej klasy jacht. Większość armatorów, którzy cieszą się zaufaniem klientów, ma grafiki zapełnione na wiele tygodni do przodu. Dobrze jest więc na jakiś czas przed wyjazdem zacząć przeglądać różne turystyczne strony rezerwacyjne i wyszukać sprawdzone, atrakcyjne oferty wynajmu jachtów. Pamiętajmy też, że rezerwacja z dużym wyprzedzeniem jest także korzystna pod względem finansowym. Pozwala bowiem na wynajęcie łódki ze sporym rabatem czy w promocyjnej cenie.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*