Bałagan nie usprawnia pracy

adult-bath-towels-bed-1437861

Praca w każdej firmie przebiega znacznie szybciej, jeśli wokół jest porządek. W bałaganie – nawet tym najbardziej artystycznym – często trudno jest znaleźć potrzebne rzeczy czy dokumenty. Jak zorganizować sprzątanie, aby nie dokładać sobie obowiązków?

WŁASNA SPRZĄTACZKA

Osoba, oferująca usługi sprzątające Wrocław przez naszą firmę to dobry pomysł. Jest zawsze, gdy to potrzebne. Poznaje firmę od podszewki i wie, jak ma sprzątać, aby szef i pracownicy byli zadowoleni. Taka osoba to jednak dodatkowe obciążenie dla naszego przedsiębiorstwa. Trzeba liczyć się z opłacaniem ZUS, urzędu podatkowego. Do tego dochodzi niedyspozycja związana ze stanem zdrowotnym lub wypadkami losowymi. Zatrudnianie kilkuosobowego zespołu może mijać się za to z celem, szczególnie w niewielkich firmach. Może okazać się bowiem, że zatrudniani nie mają zbyt wielu obowiązków. To generuje dodatkowe koszty, bez zysku. Jeśli chodzi o koszty, to również my, jako pracodawca odpowiedzialni jesteśmy za zakup wszelkiego rodzaju narzędzi oraz detergentów.

FIRMA ZEWNĘTRZNA

Wrocław firma sprzątająca z zewnątrz będzie o wiele lepszym rozwiązaniem. Umowę podpisujemy na zasadach partnerskich. Takie przedsiębiorstwo, jak np. Bryliant wyznacza konkretne osoby do obsługi danego klienta. Dzięki temu, nie muszą one co chwilę od nowa zapoznawać się z układem biura i zastanawiać się, jakich detergentów używać, aby należycie zadbać o porządek. Ustalamy z przedsiębiorstwem oferującym sprzątanie firm Wrocław ile razy w tygodniu lub w miesiącu chcemy korzystać z jego usług. Ekipa może działać w godzinach naszej pracy, dyskretnie wykonując swoje obowiązki tak, aby nie przeszkadzać innym. Może również zagościć w naszej firmie po godzinach pracy i spokojnie ogarnąć przestrzeń. My wtedy możemy rozpocząć kolejny dzień w czystych i pachnących pomieszczeniach. Jeśli okaże się, że osoby obsługujące naszą firmę rozchorują się, lub z innych przyczyn nie będą mogły przyjechać – Bryliant wyznaczy inny zespół, w zastępstwie. Dodatkowo profesjonalna ekipa posługuje się profesjonalnymi narzędziami i detergentami. Dzięki temu nie tylko czyści wnętrze naszych biur, ale i zajmuje się ich pielęgnacją po to, aby meble i podłogi służyły nam jak najdłużej.

Co istotne, współpraca z firmą zewnętrzną ma również dodatkowe plusy. Umowę możemy zawsze wrzucić w koszty uzyskania przychodu i odpisać ją od podatku. Nie ponosimy kosztów związanych z opłatami ubezpieczeniowymi, nie musimy takiemu zespołowi opłacać świadczeń zdrowotnych czy emerytalnych. O to dba jego pracodawca.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*