Złe nawyki żywieniowe, które negatywnie wpływają na nasze samopoczucie w pracy

lidye-1Shk_PkNkNw-unsplash

Niewłaściwe nawyki żywieniowe nie wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie. Może to się przełożyć na kiepskie wyniki w pracy, bo nie będziemy mieć ani chęci, ani energii, aby dokładnie i szybko wykonywać swoje codzienne obowiązki. Dlatego warto przyjrzeć się uważnie naszym nawykom dotyczącym diety i postarać się wyeliminować jeśli nie wszystkie, to chociaż część z nich.

Duże rewolucje w nawykach żywieniowych czy przechodzenie na ostre, restrykcyjne diety ma działanie mocno krótkoterminowe. Najczęściej na początku mamy sporo zapału, który następnie z biegiem czasu osłabia się i wracamy powoli do starych, utartych schematów. Dlatego zamiast rewolucji, warto wprowadzić ewolucję, czyli stopniowo zmieniać swoje przyzwyczajenia. Gwałtowne zmiany mają to do siebie, że nasza psychika robi wszystko, aby powrócić do punktu wyjścia.

Co nie służy naszemu zdrowiu?

Wśród kiepskich nawyków żywieniowych z pewnością warto wymienić odżywianie się gotowymi daniami czy fast foodami. Wiele osób z braku czasu decyduje się na kupno półproduktów, dań do odgrzania w mikrofalówce czy na jedzenie w barach szybkiej obsługi. Owszem, raz na jakiś czas nic się nie stanie, jeśli zjemy ociekającego tłuszczem cheeseburgera czy kebab, ale odżywianie się tak w sposób regularny może mocno nadszarpnąć nasze zdrowie. Jeśli faktycznie nie mamy czasu na gotowanie, warto wybierać lokale, które serwują zdrowe, pełnowartościowe posiłki lub zdecydować się na dietę pudełkową. Kiepskim nawykiem jest również rezygnowanie ze śniadania. Często przed pracą w pośpiechu pijemy tylko kawę, a pierwszy posiłek jemy w drugiej połowie dnia. Nie jest to dobry pomysł, gdyż wtedy nie mamy energii do pracy, a głód bardzo szybko daje o sobie znać. Brak śniadań prowadzi również do nadmiernego jedzenia wieczorami, co obciąża układ pokarmowy i nie pozwala mu odpocząć w czasie snu. Śniadanie warto jeść codziennie, choćby miały to być jedynie zdrowe kanapki.

Niezdrowe sięganie po przekąski

Dużym błędem żywieniowym jest podjadanie między posiłkami i sięganie po produkty mało wartościowe. Często decydujemy się na batoniki, ciasteczka czy słone przekąski, które nie zawierają zbyt dużo wartości odżywczych, a są pełne pustych kalorii. Przekąski znacznie zwiększają bilans kalorii spożywanych w ciągu dnia. Zdarza się, że tyjemy, choć wydaje się nam, że jemy niezbyt wiele. Bo nie wliczamy wszystkich szybkich przekąsek, jakie trafiają do naszego żołądka w czasie intensywnego dnia pracy. Zwykle o nich po prostu zapominamy. Złe nawyki żywieniowe nadmiernie obciążają nasz organizm, są też przyczyną dolegliwości ze strony układu pokarmowego i nie tylko. Kiepska dieta przyczynia się do zakwaszenia organizmu, tworzy również środowisko do rozwoju drobnoustrojów i pasożytów jelitowych. Warto się z nich oczyścić stosując zarówno domowe sposoby, jak i bardziej profesjonalne preparaty. Na opinie-konsumentow.pl/germixil/ znajdziemy sporo porad i opinii na temat oczyszczania organizmu z pasożytów. To dobre rozwiązanie, jeśli chcemy poprawić nasze samopoczucie, poczuć się lżej i przede wszystkim zdrowiej.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*