Przed znalezieniem leku na chrapanie – dowiedz się, co jest przyczyną!

white-2565766_960_720

Nie pozwól, aby chrapanie zniszczyło Twój związek lub dobry sen! Dowiedz się, co powoduje chrapanie i jak możesz je wyleczyć.

Co powoduje chrapanie?

Prawie wszyscy chrapią od czasu do czasu i zwykle nie ma się o co martwić. Chrapanie ma miejsce, gdy podczas snu nie możesz swobodnie przepuszczać powietrza przez nos i gardło. To powoduje, że otaczające tkanki wibrują, co wydaje znajomy dźwięk chrapania. Ludzie, którzy chrapią, często mają za dużo tkanki w obszarze gardła i nosa lub „wiotkiej” tkanki, która jest bardziej podatna na wibracje. Pozycja języka może również utrudniać oddychanie.

Regularne chrapanie w nocy może zakłócać jakość snu – prowadząc do:

  • zmęczenia w ciągu dnia,
  • drażliwości,
  • zwiększonych problemów zdrowotnych.

A jeśli chrapanie doprowadza do budzenia partnera, może również powodować poważne problemy w związku. Na szczęście spanie w oddzielnych sypialniach nie jest jedynym lekarstwem na chrapanie. Istnieje wiele skutecznych rozwiązań, które mogą pomóc tobie i twojemu partnerowi lepiej spać w nocy i przezwyciężyć problemy w związku, które powstają, gdy jedna osoba chrapie. Polecamy na początek sprawdzić ranking najlepszych leków na chrapanie który może wiele doradzić w tym temacie.

Jednak przed sięgnięciem po leki, trzeba sobie uświadomić, że ludzie chrapią z różnych powodów, dlatego ważne jest, aby zrozumieć przyczyny chrapania. Kiedy zrozumiesz, dlaczego chrapiesz, możesz znaleźć odpowiednie rozwiązania dla cichszego i głębszego snu – zarówno dla ciebie, jak i partnera.

Najczęstsze przyczyny chrapania

Wiek. Gdy osiągniesz wiek średni i wyższy, gardło staje się węższe, a napięcie mięśniowe w gardle maleje. Chociaż nie możesz nic zrobić z wiekiem, zmiany stylu życia, nowe rutyny przed snem i ćwiczenia gardła mogą pomóc w zapobieganiu chrapaniu.

Nadwaga lub brak formy. Tkanka tłuszczowa i słabe napięcie mięśni przyczyniają się do chrapania. Nawet jeśli ogólnie nie masz nadwagi, posiadanie nadwagi na szyi lub gardle może powodować chrapanie. Ćwiczenia i odchudzanie mogą czasem wystarczyć do zakończenia chrapania.

Sposób, w jaki jesteś zbudowany. Mężczyźni mają węższe kanały powietrzne niż kobiety i częściej chrapią. Wąskie gardło, rozszczep podniebienia, powiększone migdałki i inne fizyczne cechy, które przyczyniają się do chrapania, są często dziedziczne. Ponownie, chociaż nie masz kontroli nad budową ani płcią, możesz kontrolować chrapanie dzięki odpowiednim zmianom stylu życia, procedurom przed snem i ćwiczeniom gardła.

Problemy z nosami i zatokami. Zablokowane drogi oddechowe lub zatkany nos utrudniają wdychanie i wytwarzają podciśnienie w gardle, prowadząc do chrapania.

Alkohol, palenie i leki. Spożywanie alkoholu, palenie i niektóre leki, takie jak środki uspokajające, takie jak lorazepam i diazepam, mogą zwiększać rozluźnienie mięśni prowadzące do większego chrapania.

Postawa snu. Spanie płasko na plecach powoduje rozluźnienie gardła i zablokowanie dróg oddechowych. Zmiana pozycji snu może pomóc.

Zobacz również serwis: wszywkaalkoholowabydgoszcz.pl

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*