Znajdź idealny materac i wyśpij się do pracy!

coffee-1284041_960_720

Która marka? Jakiego typu? Skąd? Ile? To są pytania, które najprawdopodobniej przebiegają przez twój umysł przy zakupie nowego materaca. Cóż, trafiłeś we właściwe miejsce. W tym przewodniku pomogę ci odpowiedzieć na wszystkie te pytania, a dzięki temu w końcu się wyśpisz po długim, stresującym dniu w pracy!

Jak kupować materac?

Więc jesteś zainteresowany nowym materacem. Być może twój obecny materac się zniszczył albo budzisz się zmęczony. Może po prostu chcesz większego rozmiaru. Może się przeprowadzasz i nie chcesz owijać swojego starego materaca z miejsca na miejsce. Niezależnie od tego, jaki jest cel, moim celem jest pomóc ci wybrać odpowiedni materac, abyś nie popełnił błędu, a więc nie zapłacisz ani grosza więcej, niż musisz.

Materac to chyba najważniejszy mebel w twoim domu. Jeśli dajesz sobie zalecaną 8 godzin snu na noc, spędzasz co najmniej 1/3 swojego życia w tym materacu. Oznacza to, że jeśli zachowasz ten materac przez 9 lat (czyli około przeciętnej), zostanie na niego wydane 3 z tych lat. Jednak wielu z nas nie myśli o naszych materacach w kontekście długoterminowym i o tym jak one wpływają na nasze codzienne życie.

W tym przewodniku omówimy podstawy wyboru właściwego materaca. Potrzebujesz rekomendacji? Sprawdź jaki-materac-wybrac.pl/kieszeniowy-do-spania-tanie-materace-160×200/.

Czego szukać w materacu: główne czynniki

Jeśli znajdziesz materac, który utrzyma Cię w odpowiednim położeniu, nie powodując żadnego nacisku na ciało, to znajdziesz dla siebie dobry materac. Istnieje kilka innych czynników, które należy szukać. Obejmują np. temperaturę. Istnieją dwa główne czynniki, które należy szukać w nowym materacu. Są związane z wsparciem i komfortem.

Wsparcie: Chcesz, aby materac utrzymywał Cię w prawidłowej pozycji od stóp do głów, abyś nie obudził się z bólem pleców.

Komfort: Nie chcesz, aby materac wywierał nacisk na twoje ciało, co wpływa na to, że budzisz się zmęczony.

Jak testować wsparcie w materacu?

Najważniejszym czynnikiem w znalezieniu odpowiedniego materaca jest odpowiednie wsparcie. Oznacza to, że musisz postawić na twardy, podobny do kamienia materac, prawda? Nie.

Twoje ciało nie jest linią prostą. Niezależnie od tego, czy śpisz na plecach, boku, czy brzuchu, twoje ciało ma krzywe, a materac musi podnosić się, by podtrzymywać krzywe i łuki ciała (podobnie do tego, jak dobry but będzie miał podparcie łuku).

Zauważysz, że materac pochyla się wokół ramion i bioder, ale kręgosłup jest w prawidłowym położeniu. Gdyby materac był zbyt twardy, biodra byłyby wypchnięte, a kręgosłup nie byłby prosty. Jeśli jesteś w tej pozycji zbyt długo, możesz obudzić się z bólem pleców.

Dodatkowo, jeśli zmieniasz pozycje, aby zachować równowagę, nie wchodzisz w głębsze fazy snu, co powoduje, że budzisz się zmęczony. Takie same konsekwencje występują, gdy materac jest zbyt miękki, a ty leżysz w nim jak w hamaku. Chcesz, aby materac dopasowywał się do kształtu ciała, aby utrzymać go w neutralnym położeniu. Pamiętając o tym będziesz w stanie znaleźć idealny materac.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*