Transakcja kartą zbliżeniową – co powinieneś wiedzieć?

credit-card-3186083_960_720

Pozwalając ludziom płacić za towary bez wkładania ich do czytnika kart, płatności zbliżeniowe pomagają w szybszym dokonywaniu transakcji i ułatwiają życie klientom. Ale ponieważ miliony ludzi używają tych kart, na świecie jest wiele złośliwych osób, które chcą z tego skorzystać.

Aby chronić się przed oszustwami z użyciem kart i zachować bezpieczeństwo, ważne jest, abyś wiedział więcej o tej technologii. Ten artykuł podzielił ten temat i nauczy Cię kilku ważnych metod zapobiegania oszustwom związanym z kartami.

Każda transakcja może zostać zakończona w kilka sekund.

Krótko mówiąc, bezstykowa płatność działa po prostu trzymając lub umieszczając kartę (znaną również jako inteligentna karta zbliżeniowa źródło) obok urządzenia punktu sprzedaży dla tego typu dla transakcji. Po kilku sekundach urządzenie automatycznie zezwoli na transakcję, a zakup zostanie zakończony.

Z technologicznego punktu widzenia każda karta inteligentna jest wyposażona w mikroskopijny mikroprocesor, a także – niewiarygodnie małą antenę. Będą one generalnie tego używać albo identyfikacji częstotliwości radiowej (znanej jako RFID), albo komunikacji bliskiego pola (NFC) w celu przesyłania danych do urządzenia punktu sprzedaży i wykonania bezpiecznej transakcji.

Symbol bezstykowy i wskaźnik zbliżeniowy

Dodatkowo możesz zauważyć naklejkę umieszczoną na przedniej stronie karty, która powie Ci, że masz taką kartę w rękach. Jeśli twoja karta nie wspomina o tym i nie ma na nim cztero-liniowego wskaźnika sygnału, możesz skontaktować się ze swoim bankiem i dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o ustalenie, czy placówka detaliczna akceptuje inteligentne karty płatnicze, wiele sklepów umieszcza symbole lub powiadomienia informujące, czy są one wyposażone w takie transakcje, czy też ich urządzenia do sprzedaży w punkcie sprzedaży będą miały powiadomienie na ekranie. Jeśli sklep obecnie nie akceptuje tych płatności, jest wysoce prawdopodobne, że zrobi to w przyszłości. Patrząc na branżę, eksperci podkreślają szybki wzrost technologii płatności zbliżeniowej za pomocą smartfonów (np. Z Apple Pay i Androidem Pay), więc jest prawdopodobne, że więcej sprzedawców detalicznych i placówek wkrótce wesprze tę technologię.

Czy korzystanie z tych kart jest naprawdę wygodne?

Główną i być może najbardziej oczywistą zaletą inteligentnej płatności jest to, że może ona zaoszczędzić Tobie i kasjerom ogromną ilość czasu. Umieszczenie karty w czytniku kart, wprowadzenie kodu PIN i oczekiwanie na przetworzenie transakcji może zająć kilka minut. Oszczędność 90 sekund lub więcej dzięki karcie inteligentnej może nie wydawać się ogromna na papierze, ale kiedy kupujesz kawę w pośpiechu, bo spóźnisz się na poranne spotkanie, naprawdę to docenisz.

Kolejną korzyścią jest to, że nie musisz podawać kodu PIN, a zatem nie musisz martwić się, że jesteś pod czujnym okiem potencjalnych oszustów wokół Ciebie podczas wpisywania go na klawiaturze. Zdecydowanie nadal będziesz potrzebować kodu PIN do operacji bankowych i transakcji, które wiążą się z dużą ilością pieniędzy, ponieważ, nie wszystko można kupić za pomocą bezstykowych kart płatniczych.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*