Zlecenie produkcji do Chin – czy taki outsourcing jeszcze się opłaca?

work-1000618_960_720

Ostatnio rosnące poziomy płac w Chinach i zmiany klimatu geopolitycznego doprowadziły do ​​wzrostu liczby informacji dotyczących możliwości outsourcingu produkcji do Chin. Jednak złożoność konfiguracji łańcucha dostaw i produkcji nie zawsze jest w pełni uwzględniana w wielu dyskusjach dotyczących przyszłości chińskiej produkcji na rynku globalnym.

Zebraliśmy kilka punktów na temat korzyści płynących z zaopatrzenia i outsourcingu, które naszym zdaniem nadal mają zastosowanie w wielu firmach.

Niższe koszty

Niższe koszty pracy są jedną z głównych korzyści outsourcingu produkcji. Chociaż średnie płace produkcyjne w Chinach wzrastają o około 12% rocznie od 2001 r., nadal są one generalnie znacznie niższe niż w Europie i USA. Jeśli chcesz się o tym przekonać osobiście koniecznie załatw sobie wizę z pomocą https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-chin/ i spróbuj swoich sił na tym rynku.

Podobnie jak w przypadku oszczędności kosztów pracy, outsourcing może również zaoszczędzić znaczne kwoty pod względem kosztów ogólnych. Wielu producentów może się rozwinąć lub zareagować na takie zapotrzebowanie, że rośnie ich wydajność, ale wynajmowanie lub kupowanie większych powierzchni może okazać się kosztowne, gdy uwzględni się takie czynniki, jak:

  • ubezpieczenie

  • usługi komunalne

  • konserwacja

Poprzez outsourcing różnych procesów można znacznie poprawić wydajność produkcji, a tym samym zwiększyć skuteczność i rozwój. Często brak specjalistycznej wiedzy lub zaangażowanie w zadania inne niż podstawowe mogą skutkować niższym morale i ostatecznie niskimi wynikami. Outsourcing może mieć sens dla Twoich potrzeb produkcyjnych, ponieważ może pomóc przesunąć punkt ciężkości z działań peryferyjnych na wzmocnienie podstawowych procesów biznesowych.
Może to nie tylko usprawnić zarządzanie czasem w firmie, ale także podnieść poprzeczkę pod względem jakości produktów.

Bliższa odległość do zasobów

Częściej niż nie, kraj zewnętrzny może być bliżej dodatkowych zasobów, których potrzebujesz. Nie ulega wątpliwości, że choć gospodarka Chin może spowalniać, kraj nadal jest siłą napędową produkcji i zapewnia więcej korzyści ekonomicznych. Outsourcing produkcji do Chin może być odpowiedzią na zmniejszenie zarówno kosztów, jak i czasów realizacji procesów produkcyjnych.

Dostęp do wiedzy i technologii

Kolejną korzyścią z outsourcingu produkcji do Chin jest to, że natychmiast uzyskasz dostęp do coraz bardziej konkurencyjnych i zaawansowanych badań, nauki i technologii.

Wiele dużych firm korzysta z technologii i wiedzy, które stale się rozwijają, ale outsourcing również daje mniejszym firmom dostęp do tej technologii. Możesz zlecić procesy wyspecjalizowanym sprzedawcom, którzy są związani umowami o określonym poziomie usług i jakości, i będą mieli specyficzny sprzęt i specjalistyczną wiedzę techniczną do wykonywania zadań w bardziej wydajny sposób.

Zasoby te zapewniają możliwość rozwoju produktów od początkowego projektu, produkcji prototypów i testów, aż po pełną produkcję. Warto zatem przemyśleć taką opcję.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*