Nieruchomość firmowa kontra remont – po czyjej stronie koszty?

builder-carpenter-close-up-1251176

Własna firma to nie tylko możliwość zarabiania na własny rachunek, ale również sporo obowiązków związanych z utrzymaniem firmowej siedziby. Właściciele przedsiębiorstw powinni pamiętać, że budynki firmy są jej największą wizytówką i pierwszą rzeczą, jaką widzą klienci czy kontrahenci. Warto więc zadbać o to, by siedziba firmy zachęcała do jej odwiedzania i pozostania w niej jak najdłużej.

Właściciele nowych obiektów firmowych, budowanych specjalnie na potrzeby firmy najczęściej nie maja powodów do narzekań – budynki są nowoczesne, funkcjonalne, doskonale zaprojektowane i wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Niestety, nie zawsze siedziba firmy znajduje się w nowoczesnym budynku. Często właściciele firm decydują się na zakup starych budynków, które remontują i dostosowują je do potrzeb swojej działalności. Wtedy trzeba liczyć się z poważnymi kosztami remontowymi.

Koszty remontu ponosi właściciel firmy

drzwi koszalinJeśli właściciel firmy chce przystosować wnętrze budynku do swoich potrzeb, jest oczywiste, że musi ponieść koszty generalnego remontu. Zakres prac remontowych i budowlanych najczęściej jest ustalany indywidualnie w zależności od konkretnych potrzeb. Nieco inaczej jest w przypadku dużych biurowców, w których swoje siedziby ma spora liczba firm. Wtedy właściciel firmy ponosi koszty wyłącznie remontu odbywającego się w wynajmowanym wnętrzu, nie musi natomiast pokrywać kosztów prac remontowych dotyczących części wspólnych lub też odświeżenia elewacji. Czasem jednak trzeba się liczyć z tym, że w zmodernizowanym i odświeżonym budynku zarządca może podnieść czynsz za wynajem. W jakiś sposób musi bowiem sobie zrekompensować koszty odświeżenia budynku.

Ważne elementy wizerunkowe

Gdy remontujemy siedzibę firmy, warto zwracać uwagę na wiele elementów. W przypadku odświeżenia elewacji trzeba pamiętać, by była wykonana w sposób estetyczny, elegancki, a wszystkie prace zostały zrealizowane dokładnie i starannie. Na szczególną uwagę zasługują drzwi zewnętrzne do budynku. Są one wizytówką obiektu i powinny zachęcać do wejścia do środka. Nawet, jeśli cały budynek czasy świetności ma już dawno za sobą, dobrze jest zadbać o to, by drzwi były nowoczesne, eleganckie oraz komfortowe w użytkowaniu. Drzwi zewnętrze nie tylko pełnią funkcje reprezentacyjne, ale również chronią wnętrze budynku przed wejściem osób niepowołanych. Powinny wiec być wyposażone w nowoczesne systemy antywłamaniowe. Osoby, które poszukują nowoczesnych i eleganckich drzwi zewnętrznych, spory wybór znajdą na http://www.art-tom.pl/. W ofercie są eleganckie drzwi wykonane z litego drewna, które gwarantują długie i bezproblemowe użytkowanie. Wybór modeli i wzorów nowoczesnych drzwi jest tak duży, że każdy inwestor znajdzie drzwi idealnie dopasowane do potrzeb i stylistyki jego budynku.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*