Zdrowa żywność z dowozem do pracy – otwieramy biznes cateringowy

Catering_hands

Współczesne społeczeństwo starając się zarobić na godziwe utrzymanie zapomina o swoich najważniejszych potrzebach, które odpowiadają za dobry stan zdrowia, a mianowicie wartościowe posiłki spożywane w odpowiednich porach dnia, przynoszące prawidłowe odżywienie organizmu. Zjadane w pośpiechu gotowe posiłki typu fast food nie dostarczają składników pokarmowych bogatych w witaminy i sole mineralne niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania i dobrego samopoczucia.

Taki stan rzeczy stworzył szanse dla osób przedsiębiorczych, które mogą zarobić na żywieniu ludzi zatrudnionych w dużych koncernach a dążących do spożywania posiłków w postaci zdrowej diety pomagającej im w zrzuceniu zbędnych kilogramów (zobacz również suplementy na stronie http://www.ekoflos.pl/SUPLEMENTY-DIETY,101,0.html). Czy może być dla zapracowanych ludzi lepsze rozwiązanie niż zdrowa żywność z dowozem do pracy, w wielu przypadkach taka oferta jest wprost zbawienna dla zdrowia pracowników firm.

Jak funkcjonuje biznes cateringowy?

Otwierając firmę cateringową nastawioną na produkcję niskokalorycznych posiłków z przeznaczeniem dla pracowników firm, którzy nie mają czasu przygotowywać codziennie posiłków wymagających skrupulatnego liczenia kalorii, trzeba dobrze rozpoznać rynek. Osiąganie zysków z takiej działalności gospodarczej jest możliwe w przypadku stworzenia bazy klientów zainteresowanych dowozem zdrowej żywności do pracy, jeżeli uda się pozyskać odpowiednią liczbę chętnych, biznes cateringowy może przynosić oczekiwane dochody.

Rozpropagowanie oferty firmy cateringowe daje wymierne korzyści, marketing jest dźwignią handlu, więc należy zrobić wszystko, aby potencjalni konsumenci dowiedzieli się o możliwości zamówienia zdrowej żywności z dowozem do pracy. Rozwój firmy będzie wiązał się z zadowoleniem klientów, przygotowując nie tylko zdrowe i niskokaloryczne potrawy, ale także smaczne i pięknie wyglądające dania, poskutkuje nowymi zainteresowanymi osobami, ponieważ w firmach wieści rozchodzą się szybko.

Wiele osób borykających się z nadwagą a niemających czasu na spotkania z dietetykiem, który ustali dla nich najbardziej optymalną dietę chętnie skorzysta z oferty firmy cateringowej. Prowadząc taki biznes należy pamiętać, że satysfakcja jednego klienta może przyciągnąć za sobą kolejnych potencjalnych klientów. Konsument otrzymując ładnie zapakowane i apetycznie wyglądające potrawy będzie chętnie korzystał z oferty firmy i stanie się stałym klientem. Założenie biznesu cateringowego nie wymaga wielu zachodów wystarczy zarejestrować działalność w KRS lub CEIDG i zgłosić swoich pracowników do ZUS. Konieczna jest oczywiście zgoda Sanepidu, ponieważ zbiorowe żywienie obwarowane jest określonymi przepisami.

Co zawiera propozycja firmy cateringowej?

african mango slimZrównoważona dieta to posiłki bogate w składniki odżywcze, ale zawierające niewielką ilość kalorii, ponieważ klient nastawiony jest na utratę zbędnych kilogramów, płacąc za posiłek chce on mieć pewność, że skutecznie zaspokoi głód i nie przytyje. Biznes cateringowy wiąże się z koniecznością zatrudnienia dietetyka lub podjęcia z nim współpracy, ponieważ należy dopasować odpowiednią dietę do konkretnej osoby.

Nie każdy klient nastawiony jest na popularną dietę 1000 kalorii, niektórzy wybierają dietę śródziemnomorską lub wegetariańską, niezbędny jest odpowiedni jadłospis z prawidłowym wyliczeniem kalorii, tłuszczu, węglowodanów i białka w danej potrawie. Przestrzegając wyznaczonych norm i procedur można osiągnąć sukces w tym biznesie, każdy klient otrzymuje pięć posiłków dziennie, co daje dobry dochód dla właściciela firmy cateringowej.

2 odpowiedzi "Zdrowa żywność z dowozem do pracy – otwieramy biznes cateringowy"

  1. Czy ktoś z Państwa sprawdzał ostatnio jakość wody używanej do sporządzania własny potraw cateringowych? U nas robiono audyt i stwierdzono spore nieprawidłowości. Nakazano nam nawet w pewnym stopniu wykorzystać odżelaziacze wody aby przywrócić jakość wody do obowiązujących norm. Mam w zawiązku z tym pytanie: czy takie filtry jak w tym sklepie http://www.krainawody.pl/9-odzelaziacze będą się nadawały do tego rodzaju procesu oczyszczania?

  2. Odrobina żelaza w wodzie pitnej nie powinna być szkodliwa, jeśli nie występuje w dużych stężeniach. Takowe łatwo wykryć. Woda barwi się rdzawym kolorem. Często mamy do czynienia z takim stanem rzeczy po awariach wodociągów. Po odpuszczeniu zastanej wody z dużą ilością żelaza wszystko wraca do normy i można swobodnie pić. Gorzej gdybyśmy mieli do czynienia z zanieczyszczeniem toksycznymi metalami ciężkimi. To się chyba w wodzie pitnej nie zdarza, bo jest skrupulatnie poddawana kontrolom. Ale niestety metale ciężkie są obecne wśród zanieczyszczeń środowiskowych. Palacze, wręcz sami narażają się na pochłanianie kadmu – kadm jest obecny w papierosach. Przy długotrwałej ekspozycji na tego rodzaju zanieczyszczenia wskazane byłoby okresowe przeprowadzanie detoksykacji organizmu. O rzucaniu palenia nawet nie wspominam, bo to nazbyt oczywiste. Ale dobrze zrobi zmiana otoczenia na pozbawione zanieczyszczeń przemysłowych (wysoko w górach lub nad morzem). W trakcie diety oczyszczające można też zażywać pomocniczo algi z gatunku Chlorella pyrenoidosa (można je chyba dostać w sklepie Iherb – polecam dla początkujących ten przewodnik iherb Polska) Na którymś z uniwersytetów w Japonii robili badania na temat możliwości zastosowania alg tego gatunku jako środka potencjalnie dobrego na złagodzenie objawów kaca – to taka ciekawostka. W gruncie rzeczy można też zainteresować się naszymi rodzimymi przetworami zielarskimi np. wyciągami z ostropestu plamistego zawierającymi sylimarynę.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*