Zastosowanie szaf chłodniczych w sektorze restauracyjnym

15617

 

Wszyscy lubimy jeść w restauracji, ale abyśmy mogli delektować się smakiem potraw, w kuchni za kulisami ma miejsce ciężka praca wielu osób, które przygotowują posiłki. W gastronomii istotne jest, aby serwowane dania były świeże, smaczne i czas na ich oczekiwanie był względnie krótki. Aby to osiągnąć, restauratorzy dbają o jakość i świeżość produktów, dzięki czemu mogą pochwalić się najlepszą kuchnią w okolicy.

Danie, które trafia do nas na talerz, jest wypadkową wielu czynników. Produktów, umiejętności szefa kuchni oraz narzędzia i zaplecze kuchenne, jakim dysponuje lokal. Istotną rolę w procesie produkcji gastronomicznej odgrywają wysokowydajne urządzenia chłodnicze z oferty gastroplaneta.pl, dzięki którym mogą oni nadal dostarczać swoim klientom dania z najwyższej półki przez cały czas.

Szafy gastronomiczne na zapleczu

W gastronomii używa się kilku różnych rodzajów szaf chłodniczych, które można wykorzystać w zapleczu restauracji. Szafy chłodnicze do przechowywania produktów spożywczych w odpowiedniej temperaturze. Wyposażone są one w regulowane termostaty i półki, które ułatwiają przechowywanie żywności zgodnie z panującymi zasadami HCCP.

Ponadto każda restauracja korzysta z:

  • Szaf typu zamrażarki, dzięki którym możliwe jest przechowywanie produktów w stanie głębokiego zamrożenia, co znacznie wydłuża ich przydatność do spożycia.

Całe wyposażenie chłodnicze restauracji jest konieczne do właściwego przechowywania produktów spożywczych, które wymagają kontroli temperatury w celu zachowania jakości. Wszystkie nowoczesne urządzenia wyposażone są w regulowane termostaty, półki i sektory, które ułatwiają przechowywanie żywności.

Szafy chłodnicze do ekspozycji

Wyposażenie gastronomii nie może obejść się bez szaf chłodniczych z przeszklonymi drzwiami, które zwane są również witrynami chłodniczymi. Szafa chłodnicza, w której można zobaczyć zawartość, służy do odpowiedniego przechowywania, ale też ekspozycji żywności, dań gotowych, deserów czy napojów w restauracjach. Tego typu szafa chłodnicza najczęściej jest umieszczana w miejscach, gdzie klienci mogą je łatwo zobaczyć, czyli bar lub lada. Witryny chłodnicze pozwalają klientom zobaczyć dostępne produkty i ułatwiają podjęcie decyzji o zamówieniu. Tego typu ekspozycje pomagają zwiększyć sprzedaż, ponieważ klienci są zdecydowanie bardziej skłonni do zamówienia jedzenia, które mogą zobaczyć i poczuć.

Witrynki chłodnicze są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, aby dopasować się do potrzeb każdej restauracji. Mogą być również wyposażone w różne funkcje, takie jak regulowane półki, oświetlenie i wentylacja.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*