Agar i inne drzewne nuty zapachowe – co odkryjesz w takich perfumach?

perfume-1533579_960_720

Drzewne nuty zapachowe. Tutaj po prostu wskazówka tkwi w nazwie – chociaż niektóre z tych zapachów pachną tak, jakby były blisko spokrewnione z szyprą. To prawda: mają pewne cechy wspólne, ale generalnie bez kwiatowych akcentów szyprów.

Perfumiarze mają do dyspozycji bajeczną paletę elementów drzewnych, które można wplatać w swoje kreacje:

  • drzewo sandałowe,

  • cedr,

  • agar,

  • paczula,

  • wetyweria.

Te dwa ostatnie to nie drzewa: to odpowiednio korzenie i liście – ale nigdy nie zgadniesz, po ich intensywnie ziemistym, drzewnym charakterze. Zapachy drzewne można podkręcić, dodając nuty przyprawowe / owocowe lub zioła – więc jeśli lubisz drewno (lub po prostu chcesz dowiedzieć się, jak pachną), poznaj innych członków tej rodziny. Wiele męskich i kilka damskich zapachów należy do rodziny drzewnych, dlatego jeśli będziesz chcieć znaleźć perfumy damskie w tym klimacie będzie trzeba się nieco więcej naszukać niż w przypadku męskich.

Zapach przypraw w drzewnych nutach zapachowych

Przyprawy. Las. Czy trzeba czegoś więcej? No tak: tutaj głęboko zakorzenione nuty drzewne, które charakteryzują tę rodzinę, ocieplają przyprawy często bardziej znane z kuchni – cynamon, goździki, kminek, gałka muszkatołowa. Czasami dodawane są też nuty owocowe dla odrobiny soczystości lub słodyczy. Ten rodzaj zapachów zdecydowanie bardziej nadaje się na zimę niż lato – i odkryjesz więcej zapachów męskich i unisex, niż kreacji kobiet, jeśli zaczniesz węszyć wokół tej intrygującej rodziny zapachów.

Aromatyczne drzewne perfumy

W tej sekcji znajdziesz tylko niewielką liczbę zapachów dla kobiet – ale wiele dla mężczyzn (i wiele, które możecie pożyczyć od siebie nawzajem). Aromatyczne zioła – lawenda, geranium, bazylia, kminek, rozmaryn, szałwia i inne – są używane, aby nadać nutom drzewnym świeży, zielony akcent. Często pojawia się również kora, mchy i paczula – a czasem żywice, które ocieplają zapach.

Kwiatowe zapachy z nutą drzewną

Drzewa i kwiaty. Brzmi przyjemnie? Tak jest. W tej rodzinie zapachów bukiet kwiatów silnie pulsuje nutami drzewnymi u podstawy – może cedru, gwajakowca, a nawet i więcej. W tej chwili jest ich mnóstwo. Wiele drzewnych zapachów może wydawać się dość męskich, ale kwiaty „rozjaśniają” je tutaj, czyniąc je bardziej kobiecymi. Spodoba Ci się siła, jaką mają zapachy drzewne, niemal „aromaterapeutycznie”, sprawiające, że czujemy się „uziemieni”. Spróbuj sam i sprawdź, czy to działa również dla Ciebie.

Owocowe nuty w zapachach drzewnych

Świeże drzewne zapachy z naciskiem na nuty cytrusowe też są do znalezienia w perfumach, ale tutaj „owocowość” jest bardziej soczysta i miodowa niż mogłoby Ci się wydawać. Pomyśl i owocach takich jak brzoskwinia, śliwka, nektarynka – wszystkie te cudowne letnie owoce, które spływają ci po brodzie, gdy je gryziesz, jeśli jesz w stanie dojrzałej doskonałości – idealnie komponują się właśnie z nutami zapachowymi drzewnymi i wszystkim co z nimi powiązane. Owoce zmiękczają i dodają zmysłowości drzewom, które mogą być wytrawne, aromatyczne i męskie.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*