Chcesz zaoszczędzić gotówkę? Postaw na używanego smartfona!

Przechwytywanie

Kupując używany smartfon, na pewno zaoszczędzisz trochę pieniędzy. Kupić używany smartfon, czy nie kupować używanego smartfona? Dla oszczędnych ludzi wśród nas pytanie wydaje się dość oczywiste: używane telefony takie jak samsung galaxy s10 używany są tańsze, a więc lepsza okazja.

Jednak nie zawsze tak jest. W ciągu ostatnich kilku lat eksplodowały budżetowe i średnie kategorie smartfonów, a zupełnie nowe modele czasami radzą sobie równie dobrze – lub nawet lepiej – niż inne urządzenia, które kosztują dwa razy więcej. Istnieją nawet nowsze firmy, które specjalizują się tylko w telefonach, które zapewniają wysokiej jakości wrażenia za jak najmniejszą gotówkę.

To prawda, że ​​czasami potrzebujesz czegoś konkretnego — czegoś, co możesz uzyskać tylko z jednej konkretnej marki lub stylu urządzenia. W takim przypadku, gdybyś kupił używany smartfon, być może zrobisz najlepszy ruch.

Przyjrzyjmy się bliżej temu tematowi. Najpierw zacznijmy od powodów zakupu używanego telefonu.

Dlaczego warto kupić używany telefon?

Ogólnie rzecz biorąc, jedynym prawdziwym powodem zakupu używanego telefonu jest to, że absolutnie potrzebujesz określonej funkcji, stylu projektowania lub marki. Najlepszym sposobem, aby zdecydować, czy kupić używane, czy nie, jest zastanowienie się nad tym, czego oczekujesz od smartfonów.

Na przykład jedną z najważniejszych funkcji smartfona dla wielu konsumentów jest aparat. Jeśli męczysz się błędem migawki i używasz smartfona do robienia mnóstwa zdjęć, będziesz potrzebować czegoś, co zapewni Ci najlepszą możliwą wydajność. Jeśli jednak masz ograniczony budżet, możesz nie być w stanie pozwolić sobie na najlepszy w swojej klasie Huawei P30 Pro lub Google Pixel 3 XL.

Kupowanie używanego telefonu: co robić i czego nie robić?

Byłby to doskonały powód do zakupu używanego telefonu. Gdybyś mógł znaleźć te urządzenia w dobrej cenie w serwisie eBay lub innej używanej witrynie, miałoby to sens. Możesz nawet cofnąć się o pokolenie, aby zaoszczędzić więcej – na przykład Google Pixel 2 XL ma prawie tak dobry aparat jak 3 XL i ma wiele takich samych funkcji.

Z drugiej strony najnowsze i najlepsze funkcje mogą nie być tym, czego szukasz, a w takim przypadku możesz chcieć cofnąć się o krok. Na przykład prawie każde flagowe urządzenie z 2019 roku jest wyposażone w skaner linii papilarnych montowany z tyłu lub skaner linii papilarnych na wyświetlaczu. Jeśli naprawdę chcesz mieć urządzenie z fizycznym skanerem z przodu, najlepszym rozwiązaniem może być zakup starszego używanego flagowca. W tym przypadku świetnym wyborem byłoby coś takiego jak Huawei P20 Pro, który jest teraz znacznie tańszy niż w momencie premiery i wciąż otrzymuje wsparcie softFsnware od Huawei. Istnieje wiele świetnych powodów, dla których warto kupić używany telefon.

Może masz małe dłonie i dlatego potrzebujesz telefonu o mniejszym współczynniku projektowania, a może uwielbiasz dołączony rysik z linii Galaxy Note i chcesz Samsung Galaxy Note 9 w niższej cenie. Są to również dobre powody, aby kupić konkretne używane urządzenie.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*