Chcesz zamknąć spółkę? Kiedy warto zatrudnić radcę prawnego?

conference-room-768441_640

Właściciele dużych spółek i mniejszych firm doskonale zdają sobie sprawę z tego, że prowadzenie firmy wymaga podejmowania wielu trudnych decyzji. Czasem trzeba zdecydować o różnych formach rozwoju czy ryzykownych inwestycjach. Innym razem konieczne jest podjęcie decyzji o zamknięciu firmy. Za każdym razem właściciel firmy może mieć wiele pytań i wątpliwości natury prawnej. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnych radców prawnych, którzy mają wiedzę, doświadczenie i specjalizują się w prawie spółek oraz prawie gospodarczym.

Radca prawny przyda się w każdej firmie, która nie posiada prawnika na etacie. Tym bardziej wskazane jest zatrudnienie go w sytuacji, gdy firma chyli się ku upadkowi i trzeba będzie przeprowadzić ją przez proces likwidacji. Działanie to jest wielowymiarowe i obwarowane dużą ilością różnych przepisów. Najlepiej więcej powierzyć je specjaliście, aby zarząd spółki mógł mieć pewność, że wszystko jest przeprowadzone tak, jak należy. Decyzja o zamknięciu spółki jest bowiem dopiero pierwszym krokiem do rozwiązania wielu firmowych problemów, przede wszystkim tych formalnych oraz finansowych.

Dobry radca na wagę złota

Znalezienie dobrego radcy prawnego nie jest, wbrew pozorom, takie proste i oczywiste. Na rynku usług prawniczych nieustannie pojawiają się nowe podmioty i firmy, zakładane między innymi przez świeżo upieczonych prawników, którzy jeszcze nie mają zbyt dużego doświadczenia. Takie osoby raczej nie mają odpowiednich kwalifikacji i umiejętności, aby przeprowadzić dużą spółkę przez proces likwidacji. Warto szukać przede wszystkim sprawdzonych kancelarii prawnych, które mają wieloletnie doświadczenie oraz specjalizują się przede wszystkim w obsłudze większych i mniejszych firm. W zawodzie prawnika również ważna jest specjalizacja i fachowcy, którzy oferują szeroki zakres usług z wszelkich dziedzin prawa, raczej nie mają zbyt dużego doświadczenia. Im węższa specjalizacja, tym większe szanse, że mamy do czynienia z prawdziwym profesjonalistą, który w danej tematyce jest od dawna i zajmuje się nią zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej.

Jak szukać dobrej i sprawdzonej kancelarii?

Firma, która na już potrzebuje dobrego prawnika, powinna przede wszystkim przejrzeć ofertę kilku lub kilkunastu kancelarii, które działają na jej terenie. Gdy wpiszemy w wyszukiwarkę kancelaria gdynia albo dobry prawnik w trójmieście, z pewnością znajdziemy sporo ofert, które będą spełniały nasze oczekiwania. Przy wyborze kancelarii warto kierować się takimi kwestiami, jak doświadczenie, czas obecności na rynku, pakiety usług, jakie oferuje dla klientów firmowych, a także opinie klientów, którzy już korzystali z obsługi danej kancelarii. Koszt usług prawniczych nie powinien być głównym kryterium wyboru konkretnej kancelarii. Najczęściej bowiem firmy, które oferują usługi najtańsze, mają również dosyć słaby poziom usług lub niewielkie zakres, a za wiele dodatkowych usług trzeba będzie dopłacać. Na usługach prawniczych nie należy oszczędzać, gdyż dzięki nim można mieć pewność, że funkcjonowanie firmy odbywa się zgodnie z przepisami.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*