Bez zakłóceń przy zmiany dostawcy internetu? To możliwe!

pexels-tranmautritam-326522

Jeśli chcesz zmienić dostawcę połączenia internetowego, istnieje przekonanie, że może to być bolesny proces. Będziesz chciał wiedzieć, jak długo będziesz bez połączenia z Internetem, i prawdopodobnie masz wiele pytań logistycznych, takich jak „czy mój nowy dostawca usług szerokopasmowych anuluje moją starą umowę?” Przede wszystkim jednak możesz odczuwać potrzebę zmiany, ponieważ nie jesteś już zadowolony ze swojego dostawcy, ale nie chcesz żadnych zakłóceń w usługach internetowych, na których polegasz.

Co się stanie, jeśli Twój obecny dostawca nie oferuje już standardów usług, których oczekujesz? Może konkurencja ma lepszą ofertę? W takich okolicznościach możesz chcieć zmienić dostawcę, na takiego jak fastinternet.Dobrą wiadomością jest to, że wbrew opiniom przejście do nowego dostawcy internetu jest bardzo proste.

Znajdź nowy plan, który bardziej Ci odpowiada

Konkurencja między dostawcami Internetu dla konsumentów jest zacięta. I to jest dobra wiadomość. Pierwszym krokiem jest ustalenie, czego oczekujesz od swojej usługi internetowej. Czy potrzebujesz tylko taniego planu, który pozwoli Ci czytać wiadomości i wysyłać e-maile? A może szukasz nieograniczonej ilości danych i dużych prędkości, aby sprostać potrzebom związanym z grami lub domowym biurem? Być może szukasz pakietu, który łączy Twoje plany telefoniczne i internetowe w jednym pakiecie?

Czegokolwiek szukasz, istnieje duża szansa, że znajdziesz kilku dostawców oferujących tę samą ofertę. Porównaj je, przeczytaj recenzje odpowiednich firm i zdecyduj, który nowy dostawca jest dla Ciebie odpowiedni.

Poinformuj dostawcę

Jeśli skończyła Ci się umowa, wystarczy powiadomić swojego dostawcę usług internetowych z 30-dniowym wyprzedzeniem, że rezygnujesz z jego usług. Oczywiście chcesz to zgrać z czasem potrzebnym Twojemu nowemu dostawcy usług internetowych na skonfigurowanie Cię tak, aby wystąpiły minimalne zakłócenia między usługami.

Uwaga: niektórzy dostawcy mogą opóźnić rozłączenie do dnia, w którym ich powiadomisz, co oznacza, że możesz stracić swój numer telefonu – problem, jeśli chcesz przenieść numer. W przypadku transferów związanych z VoIP ogólnie zaleca się, aby nie kontaktować się z dotychczasowym dostawcą, dopóki nowa usługa nie zostanie uruchomiona.

Jeśli nadal masz umowę z poprzednią, pamiętaj, że możesz być zobowiązany do uiszczenia opłat i prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić całkowitą wartość umowy, jak określono w jej podpisaniu.

Przenieś wszystkie dane z istniejącego dostawcy usług internetowych

Jeśli korzystasz z poczty e-mail dostarczonej przez dostawcę usług internetowych, musisz przenieść te dane (e-maile i informacje kontaktowe) do usługi, takiej jak Gmail lub Outlook, zanim zakończysz współpracę z dostawcą. Poproś ich o pomoc w tej sprawie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jeśli Twoja linia telefoniczna jest podłączona do usługi internetowej, powiedz swojemu nowemu dostawcy usług internetowych, że chcesz przenieść i zachować dotychczasowy numer telefonu. Upewnij się też, że masz odpowiedni sprzęt.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*