Kuligi w Zakopanem – co jeszcze w czasie ferii?

pexels-михаил-ковалевский-14780569

W okresie ferii zimowych organizowane są w Zakopanem kuligi i co najlepsze – śnieg nie jest potrzebny, aby cieszyć się tą atrakcją rześkim zimowym wieczorem i świątecznymi dekoracjami, jakie zdobią wtedy zimową stolicę Polski.

Kuligi z zaprzęgiem konnym i więcej zimowych atrakcji

Lista jest długa. Alternatywne sporty zimowe bardzo pociągające. Przygotowane zimowe szlaki turystyczne nęcą. Wycieczki narciarskie z przewodnikiem, kulig w Zakopanem zaprzęgiem konnym lub gra w curling dopełniają wspaniały urlop w tych okolicach, pełen atrakcji dla dorosłych i dzieci.

Przejażdżka saniami ciągniętymi przez konie

Wspaniałe zaprzęgi parskających koni to tradycja w Zakopanem. Taka wyprawa przez zimowy las na przykład nad Morskie Oko jest nie do opisania romantyczna. Dobrze owinięty w ciepły koc, słuchasz przytulnego rytmu koni, chrzęstu śniegu i kołyszących się dzwoneczków. Czas wydaje się stać w miejscu, kiedy można cieszyć się ciszą i spokojem w promieniach słońca lub pod spojrzeniem gwiazd.

Na inne zimowe atrakcje w Zakopanem ważne jest, aby zabrać ze sobą kombinezon narciarski, kask i gogle narciarskie! Dzieci, ale i dorośli ustawiają się w kolejce do sportów, którymi Tatry zaskakują o tej porze roku.

Ski touring

Ci, którzy mają już doświadczenie w wyprawach narciarskich w głębokim śniegu, mogą spodziewać się wspaniałego głębokiego śniegu lub mocnych zjazdów w bajecznym górskim krajobrazie wokół Zakopanego. Przy odpowiednich warunkach pogodowych przejście przez te tatrzańskie tereny z przewodnikiem to wspaniałe przeżycie. Wymaga to dobrej wytrzymałości i pewnego równoległego wymachu kijami na zboczach, ale jeśli czujesz że to jest Twój żywioł – na pewno dasz radę.

Fajny sportowy skuter śnieżny? Na stokach w Zakopanem można szybko i bezpiecznie nauczyć się jeździć na skuterze śnieżnym. Siedząc na tym sprzęcie, ścigasz się po stoku narciarskim. Skuter nie ma kół, ale narty. Spokojnie można wypożyczyć taki sprzęt w wielu okolicznych wypożyczalniach.

Skorzystajcie z tych atrakcji, lub po prostu spędzacie razem czas na śniegu:

  • Lepienie bałwana lub bitwa na śnieżki z dziećmi

  • Zimowe wędrówki i spacery po zimowej krainie czarów

  • Delektowanie się aromatyczną kawą na słonecznym tarasie

  • I wiele więcej!

Jeśli chodzi o lokalną kuchnię – wszystko smakuje podwójnie lepiej w stylowej panoramicznej restauracji lub na tarasie góralskiej karczmy z widokiem na zachwycająco piękną dolinę. Większość kucharzy to górale, którzy z wielką miłością zamieniają czyste lokalne składniki w uczciwe dania – zawsze smaczne, czasem wegetariańskie, a na życzenie nawet wegańskie. Turyści mogą delektować się zdrową kuchnią regionalną w bajkowej scenerii i stylowej atmosferze.

W Zakopanem nigdy nie ma zimy bez opadów śniegu i zawsze jest tegoż pod dostatkiem. Zapewnia to liczne sporty i zajęcia, które można uprawiać od grudnia do kwietnia. Tak samo wszyscy wysportowani i przedsiębiorczy wczasowicze oraz ci, którzy chcą zrobić coś dla swojego zdrowia i ciała, będąc w Zakopanem są we właściwym miejscu. Z przyjemnością będą cieszyć się wszystkim, co tu zastaną!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*