Zadłużyłeś firmę? Radzimy z jakiej pomocy możesz skorzystać.

stress-1331259_640

Zadłużyłeś firmę i nie wiesz, jak sobie poradzić z piętrzącymi się zobowiązaniami? Podpowiadamy, jakie rozwiązania możesz wykorzystać oraz gdzie zgłosić się po pomoc!

Żaden przedsiębiorca nie chciałby mierzyć się z problemami finansowymi. Niestety czasami los bywa bardzo przewrotny i jedna źle podjęta decyzja może wpędzić nas w poważne kłopoty. Ważne, by nie czekać, aż sytuacja się pogorszy i nie łudzić się, że długi znikną, wręcz przeciwnie, z dnia na dzień ich wysokość będzie się wzrastać. Co w takim razie możemy zrobić? Jak sprawić, by sytuacja finansowa w firmie się ustabilizowała. Wbrew pozorom możliwości mamy całkiem sporo, wystarczy tylko na spokojnie przeanalizować kilka z nich i wybrać te, które pomogą wyciągnąć firmę z kłopotów.

Konsolidacja zobowiązań

Jeśli na naszej firmie ciążą kredyty i pożyczki, to w pierwszej kolejności warto pomyśleć o ich konsolidacji. Dzięki temu połączymy wszystkie zobowiązania w jedno z nowym, wygodniejszym harmonogramem spłat. Nie dość, że nowa miesięczna rata do spłaty będzie niższa, to jeszcze nie będziemy musieli pilnować terminów każdego zobowiązania z osobna. W zależności od instytucji finansowej skonsolidować można kredyty gotówkowe, hipoteczne, samochodowe, chwilówki oraz pożyczki w parabankach.

Kredyt obrotowy na spłatę bieżących długów

Bardzo pomocnym rozwiązaniem może okazać się także kredyt obrotowy. Warto o nim pomyśleć w przypadkach, gdy mamy trudności z regulacją bieżących należności, np. faktur, zapłaty za towary czy usługi, rozliczenia z kontrahentami. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemności wynikających z niedotrzymania terminów płatności oraz ewentualnych odsetek. Poza tym nasi partnerzy biznesowi nie dowiedzą się o trudnościach finansowych firmy, więc nadal będą chętnie z nami robić interesy.

Gdzie zgłosić się po pomoc?

Myśląc o kredytach, od razu na myśl przychodzi bank. Są to najczęściej wybierane instytucje finansowe w naszym kraju. Z ich usług korzystają zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. Jednak trzeba mieć świadomość, że banki mają bardzo skomplikowane procedury i restrykcyjne warunki względem klientów. Samo przejście procedury kredytowej nie gwarantuje uzyskania dofinansowania. Całe szczęście istnieją też inne instytucje, takie jak https://www.habza.com.pl/ , które już nie stawiają tak wysokich wymogów. Oczywiście należy wykazać się zdolnością kredytową, ale cała procedura przebiega o wiele szybciej.

Co jeszcze możemy zrobić, by poprawić sytuację finansową firmy?

Z pewnością nie możemy pozwolić na to, by dług rósł. Należy więc poszukać rozwiązań, które zwiększą dochody firmy. Może warto pomyśleć o wprowadzeniu nowej usługi/produktu na rynek? Jakaś oferta specjalna dla stałych oraz nowych klientów? Możliwości jest całkiem dużo, ich wybór powinien być uzależniony od profilu firmy. Wiadomo, że wszystkie te działania wiążą się z inwestycją, a do tego znów potrzeba pieniędzy, których w tej chwili brak w firmie. Aby nie popadać w jeszcze większe tarapaty, można pomyśleć o nawiązaniu współpracy z inną firmą. To bardzo wygodne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej przedsiębiorców.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*