Kobieca biżuteria – czego nie wypada zakładać na rozmowy biznesowe?

pexels-photo-1454171

Damski ubiór biznesowy daje nieco więcej swobody niż jego męski odpowiednik. Panie mogą ubierać się bardziej różnorodnie – do wyboru mają spodnie, spódnice, sukienki, z których mogą układać ciekawe zestawy kolorystyczne i stylizacyjne. Trzeba jednak pamiętać, że dress code podczas rozmów biznesowych i innych spotkań zawodowych rządzi się swoimi prawami i z pewnością nie można zakładać wszystkiego, o czym nam się marzy.

Podczas rozmów biznesowych najważniejsze jest to, co mamy do powiedzenia, jednak w dużym stopniu na powodzenie w biznesie ma wpływ także nasz wygląd. Warto o tym pamiętać i przed ważnym spotkaniem przygotować sobie też odpowiednie ubranie i dodatki. W przypadku pań najlepszym rozwiązaniem są eleganckie spodnie lub spódnice i odpowiednio do nich dopasowane żakiety. Trzeba też pamiętać o odpowiednim obuwiu – zawsze musi być zakryte, nawet wtedy, gdy za oknem panują dosyć duże upały.

Odpowiednio dobrana galanteria skórzana

Poza ubraniami i butami panie muszą pamiętać też o odpowiednim doborze torebki. Najważniejsze, by była ona dobra gatunkowo i doskonale zaprojektowana. Warto kupić sobie kilka torebek dobrej jakości, aby mieć pewność, że przetrwają one przez wiele sezonów. Owszem, tanie torebki dostępne w sieciówkach czy w sklepach z chińszczyzną wyglądają czasem naprawdę ładnie, jednak ich jakość zwykle pozostawia wiele do życzenia. Lepsze więc będą nieco droższe modele, które są lepszą inwestycją w perspektywie długoterminowej. Panie powinny również pamiętać o odpowiednim doborze biżuterii. Powinna być ona delikatna i stonowana, zupełnie inna niż ta, którą nosimy na co dzień i na mniej zobowiązujące okazje.

Jaka biżuteria na spotkania biznesowe?

Kobieca biżuteria na spotkaniach biznesowych powinna przede wszystkim nie rzucać się w oczy. Musi podkreślać stylizację, ale nie być jej głównym akcentem. Nawet najpiękniejszy pektorał, wisiorek czy ozdobne kolczyki nie sprawdzą się w sytuacji, gdy trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek, jeśli chodzi o biżuterię. Dobrym rozwiązaniem będą natomiast delikatne pierścionki, kolczyki czy łańcuszki, najlepiej utrzymane w tej samej stylistyce. Taka lekka i zwiewna biżuteria delikatnie podkreśla stylizację, ale jej nie przytłacza i nie powoduje wrażenia przesytu. Wybierając biżuterię na spotkania biznesowe należy pamiętać o tym, by była ona dobrej jakości, świetnie zaprojektowana i dobrze wykonana. Lepiej założyć coś dobrej jakości z salonu jubilerskiego niż sztuczną biżuterię, która dobrze prezentuje się jedynie na pierwszy rzut oka. Warto mieć kilka kompletów biżuterii przeznaczonej na specjalne, także biznesowe okazje, a na co dzień nosić coś innego. W codziennych stylizacjach można sobie bowiem pozwolić na nutę szaleństwa, która jest niewskazana w ubiorze typowo biznesowym.

1 odpowiedzi "Kobieca biżuteria – czego nie wypada zakładać na rozmowy biznesowe?"

  1. Jaka bielizna koronkowa sprawdzi się pod mocno wycięte sukienki? Idę niedługo na wesele i mam już przygotowaną kreację, ale zwykły stanik będzie spod niej wystawał. Szukam mocniej wyciętej bielizny, która nie będzie widoczna, a jednocześnie będzie dobrze leżeć.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*