Zacznij w marketingu. Zafunduj sobie przyśpieszony kurs zawodowego ogarnięcia

marketing

Ludzie będący na początku swojej drogi zawodowej, rozważając pomysł na nią, często kierują się atrakcyjnością środowiska, w którym przyjdzie im pracować. Mając świadomość tego, że łatka z danym zawodem to raczej ograniczenie, stawiają także na specjalizację. Obserwując ostatnio aktywność młodych/zdolnych na wyselekcjonowanych grupach FBkowych, zauważyłam pewną tendencję. W marketingu, bo o tym obszarze mowa, stawia się na predyspozycje i przekonanie Rekrutujących, że to właśnie w tej branży rozwinie się skrzydła.

Szlif, który zaprocentuje

Faktem jest, że obecność w branży marketingowej szlifuje. Szlifuje orientację na efekty, przemyślane podejście do własnej marki osobistej, jak również wyczucie momentów, które mogą otworzyć wiele drzwi.
Rozpoczynanie swojej kariery w marketingu będzie dla Ciebie szkołą życia. Sprawdzą się w tej branży tylko osoby potrafiące pracować pod presją czasu, swoim sposobem bycia afirmujące usługi / produkty, które promują oraz umiejące patrzeć na różne sytuacje pod kątem sprzedaży i szans na nawiązanie współpracy.
Brzmi wymagająco? I tak się zacznie, zacznie się od oczekiwań, że po prostu odnajdziesz się w nowej sytuacji. Sytuacji naszpikowanej bodźcami z branży i zobowiązaniami po Twojej stronie, co wcale nie ułatwi Ci startu.

Spacer po plaży i po kawałkach szkła

Brzmi, jak spacer na boso po plaży. Z uwzględnieniem kawałków szkła po roztłuczonej btelki po szampanie, zakopanych w piasku. Tak… Ale spokojnie, liczne są zalety rozpoczynania swojej kariery zawodowej w marketingu.

Pozwól, że Ci je przybliżę:

  • Aplikowanie do agencji marketingowej daje Ci szansę, że Cię po prostu przyjmą. Tego rodzaju jednostki stawiają na gotowość do zaangażowania się w obowiązki i otwartość na zwiększanie swoich kompetencji.
  • Tego rodzaju jednostka naprawdę doceni Twój indywidualny potencjał i styl pracy. O ile będzie to zgodne z ich misją i przełoży się na ich cele biznesowe – zapłacą Ci za to, że będziesz sobą. Każdy na początku swojej kariery jest sobą i co najważniejsze – jest pozbawiony zmanierowania. W agencjach kreatywnych często stawia się na bezpretensjonalność i luz, więc jeśli jeszcze nie wiesz na co stawiasz w swojej karierze zawodowej, trochę luzu Ci nie zaszkodzi.
  • Wypracujesz sobie nietypowe umiejętności. Takie, jak niekonwencjonalne rozwiązywanie problemów, sprawność adaptacyjną i zdolność twórczego myślenia. To bardzo cenne umiejętności w dynamicznie zmieniającym się obszarze rynku pracy. Mogą przydać Ci się za rok, jak również za 5 lat. W innej branży, wśród innych ludzi.
  • Przekonasz się, że praca zawodowa może być autentycznie wspaniałą przygodą. Wciągającą, w której nie obejdzie się bez krytycznych uwag na temat sprawowania Twoich obowiązków, ale jednak przygodą. Gdzie indziej będziesz miał okazje poznać tylu indywidualistów nastawionych na czerpanie w życia pełnymi garściami?
  • Ta branża ceni sobie zdolność organizowania i koordynowania. Raz wypracowana, przyniesie Ci zyski w czasie.

Polecam tę branżę osobom, które nie boją się konfrontacji ze swoim wyobrażeniem o sobie i realnymi wymogami rynku pracy. Marketing sprawi, że uwierzysz w swoje umiejętności i jednocześnie w odpowiednich miejscach Cię przytemperuje. Praca w tej branży jest dobrym, bieżącym kursem zawodowego ogarnięcia.

O autorze

Justyna Poluta
Justyna Poluta
Zawodowo zajmuje się content marketingiem i brand storytellingiem. Ze szczegółową ofertą jej usług można zapoznać się na justynapoluta.com.pl. Potrzebujesz chwytliwego tekstu promocyjnego? To już wiesz, kto może Cię w tym wesprzeć : ) Z pasji poświęca się tematom poziomej kariery i indywidualnych ścieżek rozwoju. Prowadzi na FB fanpage 1001 wskazówek, rad i inspiracji dla freelancerów. Wkrótce powstanie jej poradnik o zrównoważonej karierze. Prywatnie miłośniczka malowniczych miejsc i świętego spokoju.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*