Wysyłanie pieniędzy z Wielkiej Brytanii do Polski – co wybrać?

pound-1756877_960_720

Jeśli interesuje Cię transfer pieniędzy z UK do Polski musisz wiedzieć, jakie możliwości masz do wyboru. Zacznijmy od tradycyjnego podejścia: przelewu bankowego. Jeśli nadal używasz banków do wysyłania pieniędzy z Wielkiej Brytanii do Polski, przestań! Banki oferują:

  • słabe kursy wymiany
  • wysokie opłaty za przelewy.

Jeden przelew bankowy z Wielkiej Brytanii do Polski może Cię kosztować 50 GBP (lub nawet więcej)! Zatem no cóż – może to brzmieć dość brutalnie, ale najlepiej unikaj banków, aby nie dać się oszukać. Dzisiaj w 2020 roku jest o wiele więcej lepszych opcji wysyłania pieniędzy do Polski.

Jak wysłać pieniądze z Wielkiej Brytanii do polskiego banku?

Jeśli jednak zdecydujesz się stracić 50 funtów na wysyłanie pieniędzy z Wielkiej Brytanii do Polski za pośrednictwem banku, upewnij się, że masz przy sobie wszystkie ważne informacje.

Czego zatem dokładnie potrzebujesz? Przede wszystkim potrzebujesz informacji o swoim lokalnym banku, takich jak:

– kod SWIFT / BIC banku,
– IBAN,
– numer konta bankowego.

Co to jest SWIFT? To międzynarodowy kod banku. Identyfikuje poszczególne banki na całym świecie. Inną nazwą Swift jest Bank Identifier Code (BIC). Kod SWIFT składa się z 8 lub 11 znaków. Jeśli chcesz sprawdzić kod SWIFT polskiego banku, odwiedź zasoby internetowe, które posiadają na ten temat informacje. Dostawa SWIFT trwa zwykle około 24h.

Wysyłając pieniądze do Polski pamiętaj, że możesz je przesyłać w ramach SEPA, czyli Jednolitego Europejskiego Obszaru Płatniczego. Umożliwia transgraniczne przelewy w euro, które można określić jako odpowiednik lokalnego przekazu pieniężnego.

Przelewy gotówkowe z Wielkiej Brytanii do Polski

Jeśli cenisz osobisty kontakt i pomoc, skorzystaj z fizycznego oddziału, w którym możesz wysłać gotówkę. Pieniądze zostaną wypłacone bezpośrednio Twojemu odbiorcy i będą dostępne dla niego mniej więcej… natychmiast!

Ta forma wysyłania pieniędzy za granicę do Polski jest:

  • stosunkowo szybka,
  • dobra przy mniejszych kwotach.

Z drugiej strony przygotuj się na czekanie w kolejce! Jednak największą wadą przelewów gotówkowych jest to, że za transakcje gotówkowe trzeba zwykle płacić więcej niż za przelewy internetowe.

Przelewy pieniężne online z Wielkiej Brytanii do Polski

Czy opisałbyś siebie jako znającego się na technologii? Wtedy możesz sporo skorzystać – pomogą Ci w tym bardzo przydatne przelewy pieniężne online. Dobrą wiadomością jest to, że możesz uzyskać więcej funtów do złotych, decycując się na jednego z dostawców przelewów online – których dzisiaj naprawdę nie brakuje.

W XXI wieku przelew pieniędzy online jest odpowiednikiem przelewu pieniędzy, ale jest dużo tańszy i łatwiejszy. Dzięki dostawcom pieniędzy online możesz wysyłać pieniądze za pomocą telefonu komórkowego, laptopa lub tabletu za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Nie ma potrzeby udawania się do banku lub fizycznej lokalizacji celem dokonania przekazu pieniężnego. Zwykle też te internetowe formy oOferują znacznie lepsze kursy wymiany GBP-PLN.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*